به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام داوود عبداللهی امام‌جمعه موقت شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: از خدا می خواهیم توفیق ترک گناه و معصیت به ما عنایت بفرماید

وی در ادامه با اشاره به جایگاه لقمه حلال در تربیت انسان عنوان کرد: در شرع مقدس اسلام تاکید ویژه ای به لقمه حلال شده به نحوی که روایات اسلامی یکی از دلایل برآورده نشدن حاجات و روی گردان خدا از انسان را حرام خوری دانسته اند؛ مراقبت از لقمه حلال باید پیش از انعقاد نطفه آغاز شود و تا پایان عمر ادامه داشته باشد.

امام جمعه موقت درگز گفت: سالروز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی بیانگر وسعت جنایاتی است که روزگاری صدام با حمایت آمریکای جهانخوار، در سردشت آذربایجان غربی انجام داد و هنوز هم آثار این جنایت در وجود هموطنان ما قابل مشاهده است.

حجت الاسلام عبداللهی ضمن بازخوانی متن تبریک رهبر انقلاب به دلاور مردان عرصه فوتبال کشور تاکید کرد: تبریک مقام معظم رهبری پیامی بود به مسئولین اجرایی کشور که بدانند کار و فعالیت آنها باید به نحوی باشد که مردم تلاش آنها را ببیند و باور کنند؛ در اینصورت است که مردم قدر دان زحمات مسئولین خواهند بود، حتی اگر تلاشهای آنها به نتیجه نرسد.

وی با اشاره به اعتراضات اخیر عده ای محدود در بازار تهران تصریح کرد: امروز هدف دشمن از برپایی اعتراضات و اغتشاشات خیابانی نشانه رفتن اصل نظام و انقلاب است، مراقب باشید دشمن از خواسته های شما به نفع خود سوء استفاده نکند؛ صدای اعتراض مردم نباید خفه شود اما برای بیان آن هم راهکارهای منطقی و قانونی وجود دارد.

امام جمعه موقت درگز در ادامه ضمن گلایه از عملکرد ضعیف برخی مسئولین اجرایی اظهار کرد: چرا باید مشکلات و نارضایتی های مردم به جایی برسد که مجبور شوند برای حل آن دست به اعتراض بزنند؟ مسئولین باید گوش شنوا برای حرف مردم داشته و با آسیب شناسی مشکلات، نسبت به رفع آن اقدام کنند.

حجت الاسلام عبداللهی در پایان خاطر نشان کرد: شرایط امروز کشور، شرایط درگیر شدن در بازیهای سیاسی و حزبی و جناحی نیست؛ باید همه ما اعم از مردم و مسئولین دست به دست هم داده و با کنار گذاشتن اختلافات به فکر حل مشکلات کشور و کوتاه کردن دست دشمنان و متجاوزان از این نظام و انقلاب باشیم.

انتهای پیام/