به گزارش صبح توس؛ آیت الله سید احمد علم الهدی شب گذشته در جلسه هفتگی تفسیر قرآن کریم در مهدیه مشهد اظهار داشت: یکی از مباحث تفسیر مهدویت در قرآن کریم مربوط به آیه 45 در سوره مبارکه نحل است که اشاره دارد به جریان مربوط به دوران ظهور امام زمان (عج) و این هفتادمین آیه از آیات مهدویت در قرآن است یعنی آیاتی که امام معصوم از قرآن تفسیر نسبت به مهدویت کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: خداوند متعال در آیه 43 و 44 این سوره می‌فرماید ارشاد و دعوت پیامبران به حق از وظایف آنان و بوده و طبیعی است که در برابر دعوت انبیا عده‌ای مخالفت می‌کردند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به دو نکته‌ای که از این آیه استنتاج می‌شود خاطرنشان کرد: در این آیه کسانی که در برابر دعوت انبیا بودند با هر ظرفیت اندیشه‌ای در نهایت برایشان قطع به یقین می‌گردید که حق از جانب پیامبر است اما مسائل مادی و دنیوی آن‌ها با تسلیم شدن در برابر این جریان مخالفت می‌کرد. پس شک و تردید نسبت به انبیا با توجه به معجزات و راه حق آنها، اجازه نمی‌داد تا آنها تابع انبیا شوند.

امام جمعه مشهدمقدس بیان کرد: خداوند می‌فرماید انبیا دعوتشان کامل بوده و می‌فرماید اینهایی که در برابر پیامبر قیام می‌کردند آیا مصونیتی در مقابله با پیامبر داشتند؟ خداوند در آیات 45 تا 47 سوره نحل چهار نوع تهدید برای این قسم افراد در نظر گرفته و می‌فرماید چه مصونیتی دارند.

آیت الله علم الهدی افزود: مستند بر این نکته است که در می‌یابیم همه افراد حقانیت پیامبر را قبول داشتند. در این زمینه چهار خطر برای مشرکان و مخالفان انبیا بیان شده که شامل خطر عذاب زمینی، دوم عذاب آسمانی و تهدید سوم، در فراز و نشیب‌هایی که درگیر آن هستند، خداوند متعال غافلگیرانه آنها را زمینگیر کند و خطر چهارم اینکه خداوند متعال برای آنها دلهره‌ای به وجود می‌آورد.

وی بیان کرد: این تهدیدات برای توطئه‌گران ضد خدا است. توطئه‌گر ضد خدا و ضد مسیر پیامبر، اینها دچار این نوع چهار عذاب می‌شوند.امام باقر(ع) می‌فرمایند تا قبل از ظهور امام زمان(عج) هرگونه حرکت و جریانی که غیر از پرچم ولایت معصومین، پرچمی را علم کند، حرکت و جریانی غیرمشروع و بدون تایید ما است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: مقدمات و زمینه‌سازی‌های ظهور باید انجام شود، این امر باید توسط مردم و حکومت مهیا شود.در انقلاب خود با استکبار جنگیدیم و همچنان در حال جنگ هستیم و جریانی که در برابر حجت خدا می‌ایستد جریان توطئه است.

انتهای پیام/