مهدی فضائلی در گفتگو با صبح توس؛ به تشریح زوایای مختلف خروج آمریکا از برجام پرداخت و اظهار کرد: از همان آغاز اعلام خروج آمریکا از برجام، مشخص بود که این تصمیم آمریکا پیوست های مختلف سیاسی، روانی، اقتصادی و امنیتی خواهد داشت.

وی افزود: از جمله این پیوست ها نامه اخیری است که امضا کنندگان آن، از بهایی و منافق گرفته تا چریک فدایی خلق و اصحاب فتنه 88 و اصلاح طلب هستند؛ افرادی که ظاهرا هیچ گونه وجه مشترک در امور سیاسی ندارند اما در حماقت و نادانی مشترک هستند.

کارشناس ارشد مسائل سیاسی عنوان کرد: از جمله دلایلی که باعث تقویت گمانه زنی در خصوص نقش آمریکا در انتشار نامه می شود این است که چگونه افرادی همچون دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی، عناصر ضد انقلاب و بهایی های خارج نشین، بدون داشتن یک کارگردان مشخص، گرد هم آمده و به امضای این نامه پرداخته اند؟

فضائلی با اشاره به زمان انتشار این نامه گفت: پس از گذشت حدود 5 هفته از اعلام خروج آمریکا از برجام، عده ای که نامشان برای اکثریت مردم ایران ناشناخته است، چنین نامه ای را طراحی کرده و خواستار مذاکره با آمریکا می شوند؛ در شرایط فعلی که آمریکا در تلاش برای افزایش فشار بر ملت و نظام است، منافع امضای چنین نامه ای شامل حال چه کسانی می شود؟!

وی تاکید کرد: این نامه که اتفاقا چند نفر از امضا کنندگان آن نمایندگان مجلس ششم هستند، شباهت بسیاری به طرح سه فوریتی نمایندگان مجلس ششم در آستانه مذاکره با سه کشور اروپایی در سال 82 دارد که به دلیل خیانت بار بودنش، از دستور مجلس خارج شد.

این کارشناس ارشد مسائلی سیاسی ضمن بیان اینکه محتوای این نامه سست و لرزان است تشریح کرد: امضا کنندگان این نامه، از یک سو خواستار مذاکره بدون قید و شرط با آمریکا شده اند و از سوی دیگر خواستار تضمین سران آمریکا برای وفای به عهد؛ پذیرش این نامه به معنی بازی در زمین آمریکا بوده و محتوای آن در راستای ایجاد رعب و نگران کردن مردم ایران است.

فضائلی گفت: دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در راس امضا کنندگان این نامه قرار داشته و به صراحت اعلام کرده است که جمعی از اصلاح طلبان داخل کشور متولی تهیه این نامه شده اند؛ این در حالی است که تعدادی از چهره های جریان اصلاحات، آنرا موضع اصلاحات ندانسته و علیه نامه موضع گیری کرده اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اصلاح طلبان باید به بررسی ادعای دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در خصوص متولی بودن جمعی از اصلاح طلبان برای تهیه نامه پرداخته و کرباسچی را به خاطر مواضع متناقضی که این روزها از وی در حال انتشار است مورد سوال قرار دهند.

انتهای پیام/