علی آذری، صبح امروز در گفتگو با خبرنگار صبح توس با انتقاد شدید از کم توجهی مسئولین برای خدمت رسانی صادقانه به شهروندان اظهار داشت: پروژه سرگرم کردن مردم با اخبار غیرواقعی از جمله خبر کذب راه اندازی کامل کارخانه دوچرخه سازی آساک، از سوی برخی از مسئولین این شهرستان در حال اجرا بوده و دادستانی نیز بعنوان مدعی العموم در بسیاری از این موارد ورود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در مورد کارخانه دوچرخه سازی آساک بزرگترین ابهام اینجاست که چرا باوجود اینکه مالک کارخانه هیچ انگیزه ای برای تولید ندارد و از سویی یکی از بدهکاران کلان بانکی با بدهی حدود 700 میلیارد ریال است، می بایست 200 میلیارد دیگر تسهیلات اخذ شود.

وی افزود: طی روزهای اخیر،  خبر راه اندازی مجدد این کارخانه از سوی یکی از مسئولین شهرستان اعلام شده اما به مردم اینگونه القا شده است که تمام مشکلات این کارخانه حل شده و دیگر مشکلی در مسیر این واحد بزرگ تولیدی نیست اما این در حالیست که فقط خط مونتاژ راه اندازی شده و دهها بخش تخصصی این واحد صنعتی همچنان تعطیل می باشد.

دادستان عمومی و انقلاب قوچان تصریح کرد: متاسفانه از تمام کارگران بیکار شده این کارخانه فقط دو نفر دعوت به کار شده اند و سایر کارگران با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند و با حداقل حقوق بیمه بیکاری و یا بازنشستگی در حال گذران زندگی می باشند و این شرایط در حالیست که 25 کارگر جدید نیز بدون تجربه و حتی بدون انعقاد قرارداد و بیمه و بصورت روزمزد به کارگیری شده اند.

آذری تاکید کرد: مالک کارخانه با وجود اینکه ادعا می کند ارزش این واحد صنعتی دو هزار و 500 میلیارد ریال است، سالانه حتی یکبار نیز به این واحد تولیدی سر نمی زند و حتی در زمان  به اصطلاح راه اندازی این کارخانه بزرگ صنعتی حضور نداشته و فقط به وکیل خود آنهم نه به صورت کامل وکالت داده که مسائل این کارخانه را پیگری کند.

وی با انتقاد شدید از عدم رعایت حقوق قانونی و انسانی کارگران توسط ماک کارخانه خاطر نشان کرد: طی روزهای اخیر برای بازدید از این واحد صنعتی با حضور چند تن از مسولین مراجعه کردیم و هنگامی که متوجه عدم انعقاد قرارداد،  بیمه و.. با کارگران شدیم و از وکیل مالک توضیح خواستم که چرا بدون رعایت حقوق کارگران، آنها را به کارگیری کرده و اگر حادثه ای برای یک کارگر رخ دهد باید چه کرد؟ در جواب و به راحتی عنوان کرد که هرچقدر دیه اش باشد می دهیم.

دادستان عمومی و انقلاب قوچان با انتقاد از ترویج روحیه بی مسئولیتی در میان مدیران گفت: متاسفانه در شرایط موجود، خدمت رسانی صادقانه به شهروندان به یک جببه سنگین تبدیل شده و برخی مسئولیت ها در اختیار افرادی قرار گرفته است که از هر نظری اگرمورد ارزیابی قرار بگیرند به راحتی میتوان متوجه شد که این افراد تحت هیچ شرایطی لیاقت این جایگاه و مسئولیت را ندارند.

آذری خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از مدیران با انتشار اخبار کذب و ختی شایعه سازی از جمله اعمال نفوذ برای تغییر امام جمعه و یا حتی مسئولین قضایی شهرستان قوچان، درصدد سرگرم کردن مردم هستند و این درحالیست که اگر این فرد و یا افراد این همه وقت خود را صرف سرگرم کردن مردم نمیکردند و درصدد خدمت رسانی صادقانه به شهروندان بودند و برای حل مشکلات تلاش می کردند، وضعیت شهرستان اینگونه که الان است قطعا نبود.

انتهای پیام/