حمید سلطانی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه اظهار داشت: حجم زیادی از پرونده ها از تیرماه سال گذشته وارد سیستم قضایی شهرستان خلیل آباد شده است و با تلاش همکاران مجموعه قضایی سعی در حل این اختلافات و رسیدگی به پرونده ها داشته و داریم.

 

وی همچنین ادامه داد: برای اینکه جامعه ای ایمن و توأم با آرامش داشته باشیم دادستان و نیروی انتظامی به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد و زمانی می توانیم موفق باشیم و با جرائم قاطع برخورد کنیم که مردم همراه باشند و شکایت و ادعای شکایت داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه اگر شخصی با دلیل و وارد دستگاه قضایی شود قطاب در اثبات خواسته خود موفق خواهد شد، خاطر نشان کرد: باید همیشه این سؤال مد نظر قرار دهیم که چطور می توانیم خودمان را ایمن کنیم و زمانی که در برابر جرمی قرار می گیریم چطور آن جرم را اثبات کنیم.

 

دادستان خلیل آباد با تأکید بر اینکه برای تک تک اقدامات قوه قضاییه قانون وجود دارد و دادستانی خارج از قانون نمی تواند علمی را انجام دهد، تصریح کرد: برخی انتظار دارند دادستانی متهم پرونده آن‌ها را بازداشت کند در صورتی که قانون هیچ اختیاری به دادستان برای نگهداری فردی در زندان بدون دلیل و مدرک نمی دهد.

 

وی با اشاره به اینکه عدم اطلاع و آگاهی نسبت به قوانین باعث به وجود آمدن توقعات خارج از عرفی از دستگاه قضایی می شود، اذعان کرد: با رعایت تقوا و سرعت، دقت و قاطع به پرونده ها رسیدگی می شود و مطمئناً دادستان برای سرنوشت مراجعه کنندگان و رسیدگی به امور آن‌ها دغدغه خاطر دارد.

 

سلطانی با بیان اینکه رانندگی موتور سیکلت بدون گواهینامه به خصوص در سنین پایین یکی از معضلات و آسیب های شهرستان خلیل آباد است، عنوان کرد: رانندگی بدون گواهینامه جرم است و اگر اتفاقی رخ دهد عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت و خانواده ها باید نظرات بیشتری بر فرزندان خود در این خصوص داشته باشند.

 

وی با تأکید بر اینکه پاک‌سازی پاتوق های معتادین و اشرار در شهرستان خلیل آباد در دستور کار دادستانی و نیروی انتظامی خلیل آباد قرار دارد، تشریح کرد: با افرادی که در این پاتوق ها دور هم جمع می شوند و عمر خود و دیگران را تباه می کنند برخورد خواهد شد.

 

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به برخورد قاطع با توزیع کنندگان مواد مخدر در سطح شهرستان، بیان کرد: با افرادی که اقدام به توزیع مواد مخدر در سطح شهرستان می کنند برخورد قاطع صورت خواهد گرفت و مجازات هایی نظیر تبعید از شهرستان و پلمپ شدن محل های توزیع در نظر گرفته می شود.

انتهای پیام/