به گزارش صبح توس؛ وحید اشرفی ظهر امروز در نشستی خبری به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: براساس آمارها کشفیات مواد مخدر در استان خراسان رضوی در سال گذشته 9 درصد افزایش داشته و در مجموع 32 هزار کیلو انواع مواد مخدر در استان کشف شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی با اشاره به اینکه در سه ماهه ابتدایی سال 97 نیز 9500 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده بیان کرد: این آمار نیز حاکی از رشدی 22 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

اشرفی با بیان اینکه تریاک و حشیش در صدر کشفیات استان قرار دارند افزود: هروئین و شیشه نیز در ردیف‌های بعدی قرار دارند.

وی با عنوان این مسئله که در مجموع سال 96، 21 هزار قاچاقچی در استان دستگیر شدند اظهار داشت: 8500 نفر از این تعداد معتاد متجاهر بودند و از ابتدای امسال نیز 2800 معتاد متجاهر در استان دستگیر شده‌اند.

اشرفی با اشاره به افزایش 70 درصدی دستگیری معتادان متجاهر در استان گفت: همچنین 56 باند قاچاق مواد مخدر در سال گذشته در استان متلاشی شدند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که در زمینه ترک اعتیاد در استان وجود دارد خاطرنشان کرد: یکی از عمده‌ترین مسائل این است که متاسفانه شهرستان‌های خراسان رضوی فاقد مرکز ترک اعتیاد قانونی و رسمی هستند و معتادان این شهرستان‌ها به مشهد منتقل می‌شوند اما تلاش داریم در حوزه اشتغال زایی معتادان بهبود یافته تلاش داشته باشیم و برای نمونه سال گذشته 4500 مورد اشتغال در این حوزه ایجاد شد.

انتهای پیام/