به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام‌جمعه شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: پناه ببرید به تقوا، که آن حصاری است محکم در برابر شیطان و هوای نفس.

وی در ادامه با تاکید بر رعایت نیت خالص الهی در انجام کارها گفت: شرط قبولی اعمال این است که انسان به گونه ای عمل کند که عمل او مورد پذیرش درگاه الهی واقع شود؛ در غیر اینصورت عمل ما اگر ساخت بنای کعبه هم باشد مورد پذیرش خدا قرار نمی گیرد.

امام جمعه درگز با اشاره به سالروز فرمان تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی تشریح کرد: بالاترین عبادت ها و بهترین توفیقات این است که انسان در مسیر هدف انبیا حرکت کرده و ادامه دهنده راه ائمه در دعوت مردم به خدا پرستی باشد.

حجت الاسلام ایروانی عنوان کرد: تخریب بقاع متبرکه ائمه بقیع حاصل نقشه شوم استعمار پیر انگلیس و سیاست دین ستیزانه آنهاست که حدود 50 سال پیش به دست وهابیت تکفیری و رژیم منحوس آل سعود به انجام رسید؛ انشالله به زودی با نابودی آل سعود شاهد حضور شیعیان و ساخت گنبد و بارگاه برای اهل بیت علیهم السلام باشیم.

وی قوه قضائیه را یکی از مهمترین جایگاه های نظارتی کشور دانست و گفت: بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری، قوه قضائیه باید عادلانه، قاطعانه و انقلابی عمل کرده و در مبارزه با فساد، هیچ ترس و واهمه ای نداشته باشد؛ سفارشات، تهدیدها و هجمه های سنگینی که بعضی از مسئولین علیه قوه قضائیه انجام می دهند به خاطر این است که خود آنها غرق در فساد بوده و مبارزه با فساد را بر نمی تابند.

امام جمعه درگز تصریح کرد: دلالان تحریم و امضا کنندگان نامه مذاکره مجدد با ترامپ، از ارتش آمریکا هم خطرناک تر هستند؛ چرا که نیت آنها تحمیل برجام فرا هسته ای بر این نظام است، اما ملت بزرگ ایران هرگز این ذلت را نخواهد پذیرفت.

حجت الاسلام ایروانی تبیین کرد: ائتلاف سعودی به دنبال این است که با اشغال بندر حدیده، زمینه را برای ناامیدی و تسلیم انصار الله یمن فراهم کند؛ اما مقاومت ملت مظلوم یمن نشان داد این سعودی ها و اربابان آنها هستند که ناامید خواهند شد.

وی در پایان ضمن ابراز تاسف از تعطیلی عملیات اجرایی تونل الله اکبر خاطر نشان کرد: با وجود اینکه این تونل یکی از مهم ترین موضوعات شهرستان است، اما متاسفانه چند ماهی است که به دلیل بدهی دولت به پیمانکار تعطیل شده است؛ مطالبه گری حق مردم بوده و ما منتظر تحقق وعده نماینده شهرستان و دولت مبنی بر تامین اعتبار و راه اندازی مجدد پروژه هستیم.

انتهای پیام/