به گزارش صبح توس؛ فرشته تنهایی در بازدید از روند احداث سالن‌های ورزشی «امید» و «زندگی»، اظهار داشت: پیگیری‌های لازم برای مناسب‌سازی سالن‌های ورزشی شهرداری در حال انجام است تا امکان استفاده این ظرفیت‌ها برای شهروندان دارای معلولیت نیز فراهم شود.
وی افزود: پروژه‌های در دست احداث شهرداری مورد بررسی قرار می‌گیرد و بازدیدهای دوره‌ای از این پروژه‌ها انجام می‌شود تا ضوابط و مقررات مناسب‌سازی در آنها برای معلولان انجام شود.
تنهایی با اشاره به بررسی دو پروژه فرهنگی ورزشی در کمیته مناسب‌سازی، تصریح کرد: در پروژه زندگی که در بولوار امامت واقع شده است تمام ضوابط و مقررات مناسب‌سازی فضاهای بهداشتی، ورزشی و جایگاه تماشاگران در هر دو طبقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تاکید بر رعایت موارد صورت گرفت.
وی بیان داشت: سالن ورزشی امید واقع در بولوار سید رضی نیز که در آستانه بهره‌برداری است مورد بازدید و بررسی قرار گرفت. با اینکه در این سالن ضوابط رعایت نشده بود اما مقرر شد تا موارد رعایت نشده اصلاح و مناسب‌سازی لازم برای شهروندان معلول صورت گیرد.
مشاور شهردار مشهد مقدس در امور شهروندان معلول تاکید کرد: هر چند در برخی از پروژه‌ها به روایتی کار از کار گذشته است اما برای ما در هر جا و مکان چاره‌ایی هست و جای امیدواریست. بدون شک برای آنان که قصد حمایت از افراد دارای معلولیت را دارند در تصمیم گیری‌ها و عملی کردن آنها حتما و صد البته راهی هست. امیدواریم همه مردم و مسئولان در جهت تحقق اصل دسترسی پذیری در شهر مشهد، شهر امام رئوف، شهر همگان، گام بردارند.

انتهای پیام/