دکتر سید مهدی جلالی شاد در گفتگو با صبح توس؛ به بیان اصلی ترین دلیل مخالفت با پیوستن ایران به سازمان FATF پرداخت و اظهار کرد: بالا رفتن طراز آگاهی مردم، مسئولین و برخی خواص نسبت به محتویات پنهان این کنوانسیون، سیاست های ناپاک دولت های استعماری از تحمیل این کنوانسیون به کشور ایران و اعتراف برخی از شخصیت های مهم آمریکایی نسبت به شرایط ورود ایران به FATF، از جمله این دلایل است.

وی افزود: خروج آمریکا از برجام، بیش از پیش نشان دهنده تعهد گریزی ایالات متحده و هم پیمانان منطقه‌ای آنهاست؛ لذا در شرایط فعلی و با توجه به سوابق برخورد غرب با نظام جمهوری اسلامی ایران، اعتماد مجدد به آمریکا و پذیرش FATF عملا گشودن مسیری تازه در برابر سیاست های مغرضانه آنهاست.

کارشناس مسائل بین الملل تشریح کرد: تلاش های سازمان FATF در راستای تحریم و قرار دادن ایران در لیست سیاه، اقدام غیر موجه و بدون دلیلی است که هدف آن منزوی ساختن و تحت فشار قرار دادن نظام حاکم بر جمهوری اسلامی است.

جلالی شاد گفت: تنها ثمره پیوستن ایران به FATF، احساس کارگشایی و فتح الفتوحی است که برخی دولتمردان به خود و مردم منتقل کرده و چند روزی رسانه های خارجی و داخلی را در تبلیغ این پیوستن درگیر خود خواهند کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: البته این عمل هم مورد دو نوع قضاوت قرار می گیرد که مهم ترین آن اثبات ساده لوح بودن مسئولین اجرایی کشور و تسلیم بودن جمهوری اسلامی در برابر سیاست های غرب است.

این کارشناس مسائل بین المللی تاکید کرد: الحاق ایران به FATF ممکن است موجب ایجاد یک سری معاملات سطحی، یک طرفه و واردات غیر ضروری از شرکت های تحت تابعیت دولت های بدخواه نظام اسلامی شود که البته از این موضوع هم هیچ سودی عاید ما نخواهد شد.

جلالی شاد اظهار کرد: ما معتقدیم FATF مانند تله ای است که ورود ایران به این سازمان، به جای اینکه راهگشا باشد، کمک خواهد کرد به برنامه ریزی علیه کشور و نظام.

وی عنوان کرد: دولتمردان و خواص کشور بدانند، از آمریکا و نظام صهیونیست نه تنها آبی گرم نمی شود بلکه سیاست راهبردی همیشگی آنها تضعیف حداکثری نظام برای رساندن ایران اسلامی به نقطه شکست است.

کارشناس مسائل بین الملل در پایان ضمن بیان اینکه ایران یکی از بزرگترین قربانیان تروریست در دنیاست خاطر نشان کرد: کشور ما سالهای سال در تلاش با تروریسم از حداکثر توان خود استفاده کرده و هزینه های سنگینی را در مقابله با پولشویی و تروریسم متحمل شده است؛ اگر مسئولین ما به توانایی های داخلی ایمان آورده و دل به تعهدات غیر عملی بلوک غرب نبندند، مطمئنا توطئه های دشمن خنثی شده و سر تعظیم آنها در برابر عظمت ایران فرود خواهد آمد.

انتهای پیام/