به گزارش صبح توس؛ محمد رحیم نوروزیان صبح امروز در دیدار با اعضای نظام صنفی کشاورزی استان افزود: نظام های تخصصی و صنفی فرصتی برای دستگاه های اجرایی هستند و می توانند حلقه رابط بین دستگاه های اجرایی و جامعه مخاطب باشند.
وی اظهار داشت: حضور پرقدرت و موثر مجامع صنفی  و کمک های فکری و مشورتی این مجامع  می تواند به شناخت و آگاهی مردم منجر شود.
معاون استاندار پیشگیری و حل مشکلات مردم  را از وظایف دستگاه های اجرایی دانست و اظهار داشت: اگر دستگاه های اجرایی قبل از فراگیر شدن مشکلات با مجامع تخصصی و صنفی ارتباط نظام مند داشته باشند می توانند تصمیمات سنجیده تری برای حل مشکلات بگیرند.
نوروزیان یکی از کارکردهای نظام های صنفی و تخصصی را فرهنگ سازی و انتقال مفاهیم علمی و تخصصی به مردم دانست و افزود: برخی تصمیمات و قوانین مستلزم فهم و تبیین دقیق می باشد و نظام های صنفی می توانند انتقال دهنده مفاهیم به جامعه مخاطب باشند.
وی گفت: انتقال مفاهیم تخصص و دانش روز به جامعه مخاطب و بالا بردن سطح آگاهی مردم از دیگر کاردکردهای مجامع صنفی و تخصصی است .
معاون استاندار بخش کشاورزی را فرصت بسیار ارزشمندی برای کشور دانست و اظهار داشت: در بدترین سال های رونق اقتصادی کشور، بخش کشاورزی رشد داشته است  و به اقتصاد کشور و مردم کمک کرده است.
 وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی حاکم  بر کشور و محدود بودن منابع آبی، استفاده از دانش روز در کشاورزی از ضروریات است که نظام صنفی کشاورزی در این زمینه می تواند به بالا بردن سطح آگاهی و دانش روز کشاورزان کمک کند.
نوروزیان  با اشاره به طرح گفتگو با اقشار مختلف مردم گفت: امروزه پایه های امنیت بر دوش مردم است .مشارکت مردم، گفتگوی نظام مند با آنان  و تامین  رفاه  مردم می تواند به ارتقای امنیت  منجر شود و یکی از اولویت های کاری معاونت سیاسی گفتگو با اقشار مختلف مردم و استفاده از نظرات آنان خواهد بود.

انتهای پیام/