به گزارش صبح توس؛ علی رسولیان، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بانک هایاستان از ابتدای امسال 341 میلیون دلار حواله ارزی صادر کرده و برای آن گشایش اعتباری انجام  داده اند.

رسولیان افزود: این مقدار ارز در قالب 874حواله ارزی شامل 110 حواله در قالب سامانه نیما  و 764 حواله بانکی برای تامین مواد اولیه و خرید ماشین آلات و کالاهای اساسی، تامین شده است.

وی گفت: عمده  مبادلات خراسان رضوی با کشورهای ژاپن، چین، کره جنوبی، اسپانیا، ایتالیا، آلمان ، فرانسه، ترکیه، بلژیک، امارات، هند، اکوادور و افغانستان بوده  است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بانک های استان با اولویت کالاهای اساسی و مواد اولیه مورد نیاز استان باید در تخصیص و ارائه ارز مورد نیاز استان در کمترین زمان ممکن اقدام کنند؛ البته تاکنون همگرایی و هم افزایی خوبی در این  زمینه در استان وجود داشته است.

سامانه "نیما"به عنوان ابزاری در اختیار بانک مرکزی نیازهای ارزی کشور را رصد و کنترل مصارف ارزی را به صورت نظام مند در اختیار می گیرد به شکلی که با این سامانه هیچ واردات رسمی و قانونی بدون تایید بانک مرکزی قابل انجام نیست.

انتهای پیام/