محسن محمودی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن ابراز نگرانی از مشکلات عدیده بخش چاپشلو، اظهار کرد: یکی از مهمترین و اصلی‌ترین معضلات حال حاضر این شهر، بیکاری جوانان است.

وی افزود: جوانان این شهر به امید یافتن شغل مناسب، به کلان شهرها و مراکز استان مهاجرت کرده و از محل زندگی خود دور می شوند؛ این مساله علاوه بر اینکه باعث کاهش جمعیت جوان شهر می شود، مسائل و مشکلات زیادی همچون افزایش تصادفات و مرگ و میرهای جاده ای را به دنبال خواهد داشت.

رئیس شورای بخش چاپشلو گفت: با وجود اینکه کشاورزی شغل اصلی بیشتر شهروندان چاپشلویی است؛ مطالبات عقب افتاده کشاورزان از دولت، منجر به کاهش رونق کشاورزی و بی انگیزگی کشاورزان منطقه شده است؛ شرکت تعاونی روستایی هم در حال حاضر دچار مشکلات مالی بوده و فعالیت قابل ملاحظه ای ندارد که بتواند حافظ منافع کشاورزان باشد.

محمودی با اشاره به خساراتی که سیل به کشاورزان وارد کرده است تصریح کرد: سیل های اخیر در دو مرحله وارد زمین های کشاورزی شد که خسارات فراوانی به بار آورد، اما متاسفانه تاکنون از سوی نهادهای دولتی خسارتی برای آن پرداخت نشده و کشاورزان از این جهت در شرایط اقتصادی بسیار نامطلوبی قرار گرفته اند.

وی تشریح کرد: اگر مسیر سیلاب به سمت بندهای فرعی منحرف شود، مقدار آب قابل ملاحظه ای در دسترس کشاورزان قرار می گیرد که بسیاری از مشکلات مربوط به کم آبی را حل خواهد کرد؛ اما با وجود نامه نگاری های فراوان با اداره آب منطقه ای، این مسئله تاکنون محقق نشده و کشاورزان پس از هر بار وقوع سیل، با استفاده از تجهیزات سنگین شخصی خود اقدام به بازگشایی مسیر و مرمت زمین های کشاورزی می کنند.

رئیس شورای بخش چاپشلو در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه درمانگاه این شهر در وضعیت مطلوبی قرار داشته و پرسنل آن در تمام ساعات شبانه روز پاسخگوی مراجعه کنندگان هستند؛ عدم وجود دندانپزشک را می توان تنها مشکل در حوزه بهداشت و درمان چاپشلو دانست.

محمودی در پایان با اشاره به لزوم رسیدگی و بروز رسانی زیر ساخت‌های زندگی در چاپشلو خاطرنشان کرد: آسفالت ریزی و برق رسانی به باغات اطراف شهر از جمله اقدامات مهم و موثری است که می‌تواند باعث ایجاد تحول عظیمی در حوزه کشاورزی شده و تب مهاجرت جوانان به شهرهای اطراف را کاهش دهد، اما این مساله مدت های زیادی است که مسکوت مانده و عملیات اجرایی آن تا به امروز حرکت و پیشرفتی نداشته است.

انتهای پیام/