به گزارش صبح توس؛ راضیه علیرضایی صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: 50  پرونده از ابتدای امسال برای متخلفانی ارزی تشکیل شده است که خرید کالای وارداتی خود را با ارز نرخ قبلی انجام داده اند و هم اکنون بدون دلیل قیمت کالای خود را افزایش داده اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: افزایش قیمت تمام شده تولید به وسیله هزینه های مترتب بر آن مانند حمل و نقل و تامین زیربناها به معنای کاهش فرصت رقابت تولید داخل در عرصه بین المللی و افزایش غیرضروری قیمت برای مصرف کننده است.

علیرضایی گفت: همه تلاش این سازمان در شرایط فعلی کمک به ارتقای کیفیت در تولید، بالا بردن عمق تولید داخل و برخورد با افزایش غیرمنطقی نرخ کالا است و بازرسان این سازمان به  طور جدی پیگیر برخورد با افزایش غیرمنطقی قیمتها هستند.

وی افزود : در 2 ماه نخست امسال 38 فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 6 هزار و 818 میلیارد ریال و اشتغالزایی  هزار و 30 نفر در استان صادر شده است.

علیرضایی گفت: هم اینک در خراسان رضوی پنج هزار و 607 واحد صنعتی فعال با سرمایه گذاری 158 هزار و 974 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 188 هزار نفر مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/