به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در آئین خطبه های نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به پیام و اهداف برگزاری نماز عید فطر در پایان یک ماه روزه داری اشاره کرد و افزود: مهمترین پیام این حضور با شکوه اتحاد و وحدت امت اسلامی در سایه اتکا به ارزشهای دینی و الهی است.

وی بیان کرد: امروز اتحاد مسلمانان مایه عزت و اقتدار امت اسلامی است و هر چه این انسجام بیشتر شود رعب و وحشت در دل نظام سلطه افزون تر خواهد شد.

امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: امروز یاس و ناامیدی بعنوان مهمترین هدف دشمن برای بدبین کردن مردم به نظام در دستور کار قرار گرفته و جبهه استکبار سعی دارد تا با جنگ روانی نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد.

عصمتی اظهار داشت: امروز به برکت اتحاد و همدلی و امدادهای الهی، نظام اسلامی در مباحث هسته ای، موشکی، علمی و پزشکی و بسیاری از مسایل استراتژیک دیگر بعنوان یک قدرت منطقه ای در جهان معرفی شده و دشمن زبون و عوامل منافق و مزدور داخلی اش سعی دارند تا با تبلیغات و فشار روانی این موفقیت ها را کمرنگ، کوچک و بی اثر جلوه دهند.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: همه مسوولان موظفند تا در کنار مردم و با مردم در یک اقدام جهادگونه نقشه های دشمن را رصد کرده و برای رسیدن به اهداف متعالی تظام اسلامی توطئه ها را خنثی کنند.

امام جمعه تربت حیدریه در پایان در خصوص تغییر مکان نماز عید فطر از مصلی پیشکوه به مسجد جامع گفت: این تصمبمی بود که خودمان به اتفاق مسوولان شهرستان برای رفاه مردم از هر حیثی اتخاذ کردیم و عامل دیگری در آن دخیل نبوده است.

گفتنی است نماز عید فطر امسال در تربت حیدریه بر خلاف سنوات گذشته که در مصلی نماز جمعه واقع در پیشکوه برگزار می شد با تصمبم مسوولان به مسجد جامع و خیابان های اطراف منتقل شد.

انتهای پیام/