به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری ظهر امروز در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: 93 میلیارد و 215 میلیون ریال کل اعتبارات سال 97 است که در قالب 84 پروژه نیز اختصاص پیدا خواهد کرد.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: 70 پروژه با اعتبار 45  میلیارد و 489 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی استان و 14 پروژه با اعتبار 47 میلیارد و 326 میلیون ریال مربوط به اعتبارات توازن منطقه ای ماده 180 است.

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی و 180 در سال 97 قریب به 8 درصد رشد نسبت به سال 96 داشته است، تصریح کرد: اعتبارات ابلاغی به استان با کاهش بسیار جدی روبرو است ولی با توجه به این کاهش اعتبارات شهرستان رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته تخصیص اعتبارات شهرستان بسیار کم بود، اذعان کرد: تخصیص این اعتبارات در حد 43 درصد قرار داشت ولی در سال جاری تخصیص ها نسبت به سال گذشته بیشتر خواهد بود.

شاکری با تاکید بر اینکه 54 درصد اعتبارات از محل تملک دارایی و ماده 180 مربوط به اعتبارات روستایی و 48 درصد مربوط به اعتبارات شهری است، عنوان کرد: بیشترین اعتبار مربوط به فصل کشاورزی و منابع طبیعی با 23 پروژه با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد و 115 میلیون ریال است.

وی در پایان با بیان اینکه مجاز به دخل و تصرف در اعتبارات دستگاه ها نیستیم، خاطرنشان کرد: پروژه هایی که در سال جاری خاتمه پیدا می کنند و همچنین پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند در اولویت اعتبارات هستند و شروع پروژه های جدید منوط به رعایت مفاد بند 3 تملک دارایی است.

انتهای پیام/