علی با خرد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ در پاسخ به سوالی مبنی بر گران فروشی برخی از مغازه های خوار و بار در سطح شهر، اظهار کرد: تا قبل از افزایش قیمت دلار و برخی از مواردی که در روزهای اخیر اتفاق افتاد در برخی از موارد حتی کالا پایین تر از قیمت روی جلد فروخته می شد.

 

وی افزود: واحد صنفی در برخی از اجناس قیمتی که باید کالای خود را می فروخت پایین تر از قیمت ثبت شده و مصوب آن بوده است یعنی واحد تولیدی از سود خود کم می کرد.

 

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه از سود واحد تولیدی به سود واحد صنفی افزوده می شد، بیان کرد: در حال حاضر ممکن است که واحد تولیدی حاشیه سود خود را کم کرده باشد اما قیمتی که روی جلد کالا زده شده لازم الاجرا است.

 

وی ادامه داد: حتی اگر ثابت شود که زیر قیمت درج شده روی کالا خرید شده و آن قیمت پایین تر از درصد سود قانونی است باید با درصد سود قانونی کالای فوق به فروش برسد.

 

باخرد با بیان اینکه در حال حاضر ممکن است واحد تولیدی حاشیه سود خود را برای خود بردارد و به واحد صنفی ندهد، گفت: در این صورت هم قیمتی که روی کالا درج می کند قیمت لازم الاجرا توسط واحد صنفی است.

 

وی تصریح کرد: لذا اگر واحد صنفی بیش از قیمت درج شده روی کالا به مشتری جنس بدهد گران فروش محسوب می شود و مستلزم جریمه بر اساس قانون نظارت بر واحد صنفی است.

 

 

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با تاکید بر اینکه بازرسی ها از سوی واحدهای نظارتی بر فروشندگان در حال اجرا است، تاکید کرد: تمام بازرسین ما به صورت مقطعی در واحدهای صنفی حضور دارند و اگر گزارشی مبنی بر گران فروشی برسد حتما پیگیری می کنیم.

 


انتهای پیام/