به گزارش صبح توس؛ لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم یا FATF  که قرار بود امروز بررسی و تصویب شود، واکنش تعدادی از فعالان فضای مجازی را به دنبال داشت.

در پی این اعتراضات از روز گذشته جمع کثیری از مردم در شبکه های اجتماعی مطالبه گری از دولت را بی فایده خوانده و از نمایندگان خود در مجلس خواستار جلوگیری از الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم شدند.

مردم برای بیان حرف خود و مطالبه از نمایندگان شان با هشتگ "نماینده_من_نمیگذارد" ضمن حمایت از آن ها به صورت جدی خواستار این موضوع شدند که در ادامه به بررسی تعدادی از آن ها می پردازیم.

 

حسین حقی با بیان جمله ای منتسب به کریمی قدوسی، این کنوانسیون را یک قرارداد آمریکایی-صهیونیستی خواند.

 

امیرمحمد سعیدی ضمن ایراد اقتصادی به این کنوانسیون، نوشت: طبق این قرارداد آمار و هزینه های پولی و مالی کشور به دست نامحرمان می افتد و این یک ننگ بزرگ است.

 

رضا عاقبتی نیز این قرار داد را یک قرارداد استعماری خوانده و گفته است: کشور عربستان که خود حامی و موسس تروریست های داعشی است چگونه می تواند ناظر این کنوانسیون باشد؟

 

نازنین کمالی این قرارداد را عامل نفوذ و دسترسی بیگانگان به اطلاعات بانکی کشور بیان کرده است.

 

فاطمه عمرانی نیز این معاهده را بی احترامی به خون شهدا خوانده و خطاب به نمایندگان مجلس از آن ها خواسته است تا با تصویب این معاهده به شهدا بی حرمتی نکنند.

 

فاطمه ثانوی نیز اینگونه نوشته است که: طبق این معاهده نیروهای مقاومت مانند سپاه که برای کشور از هیچ خدمتی دریغ نکرده اند تروریست خوانده می شوند.

 

 

همچنین در اقدامی دانشجویان کشور با ارسال پیامک اعتراض آمیز به نمایندگان مجلس شهر و استان خود از آن ها خواستند تا به این توافق ننگین رای ندهند.

سرانجام FATF

سرانجام در روز یکشنبه 20 خردادماه در بررسی این طرح اعتراضات مردم پاسخ داد و نمایندگان خواستار تعویق دوماهه این کنوانسیون شدند.

 

انتهای پیام/