به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا(ع) شب گذشته در ضیافت اندیشه اصحاب رسانه که در تالار کوهسنگی مشهدبرگزار شد بیان کرد: در خصوص روز قدس، نگاه ما به مانند پاره تن است، ما از مقیاس و جغرافیای اعتقادی نگاه می‌کنیم، انقلاب اسلامی ایران اولین کاری که با امت فلسطین انجام داد، امیدبخشی بود.

 سردار نظری با اشاره به آنکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، فلسطینیان از مبارزه ناامید شده بودند، افزود: در نتیجه همه تلاش‌هایی که شد، فلسطینی‌ها نتوانستند به مقصود خود برسند و واپس زدند اما با پیروزی انقلاب، امید در دل آن‌ها زنده شد، انقلاب ما موضوع فلسطین را به اسلامیت ارتقا داد و این کار بزرگ امام خمینی(ره) بود.

وی با تاکید بر ایجاد بخش‌های عملیاتی گسترده برای تحقق آزادی قدس گفت: حماس، مقاومت و حزب الله، همگی خروجی انقلاب اسلامی بودند، دوباره تاکید می‌کنم که قدس به هیچ وجه از انقلاب جدایی‌پذیر نیست و این گفته امام است.

 فرمانده سپاه امام رضا(ع) با تاکید بر این که اسرائیل در گروگان جهان اسلام و خط مقدم انقلاب اسلامی در مرز آن‌هاست، خاطرنشان کرد: به عملیات روانی صهیونیست‌ها کاری نداریم اما در میدان عمل، اوضاع آن طور که آن‌ها می‌گویند نیست، اسرائیل تحت سیطره و تهدید نیروهای انقلاب است، امروز اسرائیل جرأت اقدام علیه انقلاب اسلامی را ندارد.

سردار نظری ادامه داد: موشک‌هایی که سمت اسرائیل رفته است در نتیجه یک امتحان و آزمون آنها بر روی ایران بود و ما پیام دادیم که اگر این کار تکرار شود، این بار هدف ما جولان نیست که خود تلاویو است.

وی در تایید سخنان مدیر مسئول روزنامه خراسان، افزود: راهبرد استکبار جالب است، آن‌ها مسائل معیشت ایران را در رابطه با استقلال نمی‌دانند، رابطه معیشت و عزت را نمی‌گویند بلکه همیشه رابطه معیشت را با موشک، تحریم، مقاومت و فلسطین و یمن مورد تحلیل قرار داده‌اند، جوان امروز ما اگر این واقعیت 40 ساله انقلاب را بداند و بفهمد که تراز آزادی و استقلال رفیع است و بر خلاف راهبرد دشمن، معیشت را در مقابل استقلال بداند، مردم هم قضاوت و رفتار متفاوتی دارند.

وی افزود: وقتی جوان ما از پیشینه به دست آوردن محصولاتی که امروز در اختیار داریم، بی‌خبر است، آنها را نادیده می‌گیرد؛ دستاوردهای چهل ساله بزرگ را باید به شکل گسترده به نسل جدید معرفی کنیم و آینده را با گذشته و حال و آرمان خود بسازیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: جوان ما گاهی بدون اطلاع و با هدف دیگر در مسیر اهداف آمریکا و اشتباه قرار می‌گیرد، این خیلی جای نگرانی دارد، این شبهه‌هایی که هست و می‌گویند که اگر می‌خواهید به فلان کشور اسلامی کمک کنید چرا به گشنگان کشور خودمان کمک نمی‌کنید، اینجا بحث حیات کاملا نادیده گرفته می‌شود، وقتی دارای سرمایه‌های بزرگ مادی هستید، قطعا دشمن زیاد دارید و اگر بخواهید از کشورتان حفاظت کنید باید برای خود توانایی ایجاد کنید تا جلوی دشمن سودجو و مستکبر بایستید.

سردار نظری با اشاره به این که نظام برای تمام تصمیمات خود برهان‌های بزرگ دارد و این فرموده رهبر معظم انقلاب است، گفت: متاسفانه جامعه و نسل جدید ما آگاهی بسیار اندکی  از این مسائل دارند، ما ابزار صحیح برای انتقال این مباحث نداریم، مواد اولیه این اطلاعات در تاریخ انقلاب دفاع مقدس و انقلاب وجود دارد و تنها نیازمند تدبیر رسانه‌ای برای انتقال آنها هستیم.

انتهای پیام/