به گزارش صبح توس؛ قوچان دروازه ورود به خراسان رضوی و مشهد الرضا از سمت محور غرب و خراسان شمالی می باشد و سالانه بیش از ده میلیون مسافر و زائر از این محور عبور می کنند.

در میان تمام محورهای ارتباطی و مواصلاتی قوچانف محور قوچان – فاروج به دلیل آمار بالای حوادث جاده ای به ویژه واژگونی خودروها، یکی از خطرناک ترین محورهای مواصلاتی در شمال شرق کشور محسوب می شود و خراسان رضوی محسوب می شود.

سعید فکوری، رئیس جمعیت هلال احمر قوچان در این باره به خبرنگار ما گفت: 70 درصد تصادفات و حوادث جاده ای قوچان، در محور قوچان – فاروج رخ می دهد.

وی با اشاره به آخرین حادثه رانندگی در این محور ادامه داد: روز گذشته و در کیلومتر 12 فاروج – قوچان یک دستگاه خودروی سواری پراید واژگون و متاسفانه چهار تن از سرنشینان آن دچار مصدومیت شدند.

وی  با اشاره به جئیات این حادثه تصریح کرد: بلفاصله پس از اعلام وصول این حادثه، عوامل امدادی پایگاه امامزاده ابراهیم (ع) با خودرو آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند که پس از انجام اقدامات درمانی اولیه،  دو نفر مصدوم این حادثه توسط عوامل پایگاه امداد و نجات هلال احمر امام رضا (ع)  فاروج و ۲ نفر دیگر توسط اورژانس ۱۱۵ شهرستان فاروج  به مرکز درمانی بیمارستان موسی بن جعفر قوچان منتقل شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر قوچان در پایان با اشاره به حادثه سقوط یکی از کوهنوردان از ارتفاعات هزارمسجد نیز خاطر نشان کرد: پس از اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی مبنی بر سقوط یک کوهنورد در ارتفاعات هزار مسجد  یک تیم عملیاتی به منطقه اعزام شدند که پس از پیمایش 176 کیلومتر و عبور از ارتفاعات و 20 ساعت جستجو، کوهنورد مصدوم نجات یافت.

انتهای پیام/