به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام مهدی عابدی نماینده ولی فقیه در سپاه حمزه سیدالشهدا(ع) مشهد، پیش ظهر امروز در مراسم راهپیمایی بزرگ روز قدس و در اجتماع مردم در مصلای شهر بجستان اظهار کرد:  امام خمینی (ره)  زمانی فریاد آزادی قدس را سر داند که در مخیله رژیم اشغال گر قدس نمی‌گنجید که روزی مقامات این کشور اعتراف به نابودی خودشان در آینده نزدیک کنند و این درحالی بود که این رژیم به دنبال اسرائیل بزرگ و با شعار از نیل تا فرات بود.

 

وی ادامه داد: رژیم اشغالگر قبل از پیروزی انقلاب با حمایت غرب برپا شد و در چند حمله به کشورهای اطراف پیروز هم شد و برای کشور گشایی خود برنامه داشتند مرزهای خود را  از فرات تا نیل بگسترانند،  امریکا نیز در راستای تسهیل روند قدرت گیری اسرائیل تقریبا همه کشورهای عربی را متقاعد کرد، این رژیم قابل نابودی نیست و این حربه ای شد برای تعریف جایگاه این رژیم در بین کشورهای عربی.

 

 عابدی  به اقدامات استکبار ستیزی ایران در قبال رژیم غاصب صهیونیسم پرداخت و اذعان کرد: هر چند برخی از کشورهای عربی این رژیم غاصب را غیر قابل نابودی تصور کردند ولی ایران با توجه به اینکه از نیت شومشان آگاه بود هیچ گاه این رژیم را قبول نکرد و و عرصه را نیز بر آنها تنگ کرد تا جایی که رژیمی که تصور از نیل تا فرات را در سر خود میپروراند امروز فقط به دنبال بقای خود است و خطر نابودی خود را به خوبی احساس میکند.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه حمزه سیدالشهدا(ع) مشهد به برجام و نقاط منفی و مثبت آن پرداخت و تصریح کرد: اسرائیلی ها مدعی شدند که، برجام برای ما این فایده را داشت، تا ۲۵سال از خطر ایران مصون شدیم و بعد جهان دیدند که مقام معظم رهبری ایران فرمودند؛ اسرائیل  ۲۵سال آینده را نخواهند دید، بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی گفتند رهبری با احتیاط گفتند ۲۵ سال، اسرائیل خیلی زودتر از اینها نابود خواهد شد و امروز نشانه های فرو پاشی این رژیم غاصب را میبینیم.

 

وی ادامه داد: برای عرب و فلسطین ثابت شد عربستانی های وهابی هیچ وقت حاضر به نابودی اسرائیل نبودند در جنگ  ۵۵ روزه حتی یک قوطی شیر خشک به فلسطین ارسال نکردند. دنیا منتظر نابودی رژیم صهیونستی است، این رژیم در محاصره قرار گرفته شده است و بعد انتقال سفارت امریکا به قدس روند فروپاشی اسرائیل سرعت گرفت.

 

حجت الاسلام عابدی به آمار شهدا و جانبازان از بعد جابجایی سفارت امریکا به بیت المقدس پرداخت و اذعان کرد:  63 شهید و بیش از دو هزار مصدوم حاصل  اقداماتی است که بعد از انتقال سفارت امریکا به قدس صورت گرفت. استکبار، مسلمانان را با خودشان درگیر جنگ کرد و مسلمان با مسلمان وارد جنگ مستقیم شد تا حاشیه امنیت خود را با اجرای این گونه جنگها تامین کند و عربستان نیز در همین راستا بیش از 200 میلیارد دلار برای نابودی سوریه هزینه کرد، ولی امروز نتایج انتخابات در لبنان و عراق حاکی از این است مردم به دنبال مقاومت هستند و سیاست های کشورهایی همچون عربستان را نمی پسندند.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه حمزه سیدالشهدا(ع) مشهد  گریزی دریگر به برجام زد و اذعان کرد: امریکا شیطان بزرگ است ایا میشود از شیطان انتظار دوستی داشت و کمک گرفت. حاصل 30 ماه زحمت صادقانه مسئولان این کشور برای تحقق برجام که با تصور اینکه،  دشمن را وادار به عقب نشینی خواهد کرد، به این جمع بندی رسیدند دشمن، همانگونه که رهبری چند سال پیش گفتند غیر قابل اعتماد است.

 

حجت الاسلام عابدی قدرت موشکی ایران را نقطه قوتی برای مذاکرات دانست و اذعان کرد: موشک های معیار تعیین کنند نحوه گفت و گو با ماست و هر چقدر موشک بیشتری داشته باشی حرف شنوی دنیا از شما بیشتر است و راحتر میتوان مذاکره کرد، دشمن قدرت منطق نمیفهمد و این منطق قدرت است که خوب میفهمد.

 

وی ادامه داد:  قدرت نظامی ما زمینه ای شد تا شش  قدرت جهانی را پای میز مذاکره بکشانند و گرنه بروید ببینید با کشورهای که قدرتشان کمتر بود چطور با چه زبانی مذاکره کرده اند،  دشمن جرات حمله به ما ندارد، یکی بزنند ده تا میخورد و این گفته آقا را خوب درک میکنند، دشمن در هشت سال دفاع مقدس ما را تجربه کرد.

 

حجت الاسلام عابدی به قدرت موشکی چند سال گذشته پرداخت و عنوان کرد: اگر ما توان موشکی امروز را در زمانی که هواپیمایی مسافربری ما را در اسمان زدند می داشتیم، فرمانده آن ناو را نمیگذاشنیم زنده به امریکا برگردد. امروز حزب الله چنان قدرت گرفته است اسرائیل توان مقابله با چند بچه موشک آنها هم ندارد.

 

انتهای پیام/