به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی دستجردی در خطبه های نماز جمعه امروز قوچان ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس اظهار داشت: روز قدس همچون بسیاری از یادگارهای دیگر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، بسیار ارزشمند و مهم است زیرا نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس به نوعی نمادسازی برای دفاع از مظلومین جهان و مبارزه به ظلم است.

وی حضور آحاد مردم و امت اسلامی در راهپیمایی روز قدس را مهم و تاثیرگذار دانست و افزود: فلسطین نماد مظلومیت است و اگر فلسطین نجات پیدا کند، مظلومین جهان نجات پیدا خواهند کرد.

وی با بیان اینکه شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نماد مبازه به استکبار و ظلم جهانی است، تصریح کرد: خوشبختانه طی سال های اخیر با وحدت جبهه مقاومت و خون شهدای مدافع حرم، شاهد شکست داعش و بهبود امنیت در منطقه بوده ایم و در مرزهای داخلی نیز با رشادت ها و ایثارگری های نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی شاهد امنیتی پایدار و آسایش مثال زدنی می باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان ضمن انتقاد شدید از طرح معامله قرن خاطر نشان کرد: آمریکا یا مطرح کردن معامله قرن درصدد عادی سازی روابط سیاسی حکام و رهبران خودفروخته عرب منطقه با اسرائیل است که بعد از ماه مباک رمضان درصدد عملی ساختن آن می باشند و در این میان انتقال سفارت آمریکا به قدس نوعی دهن کجی به جهانیان و آزادی خواهان بود.

حجت الاسلام دستجردی راهپیمایی موسوم به حق بازگشت اوارگان فلسطینی را یک انتتفاضه بزرگ دانست و تاکید کرد:تنها راه مقابله با ظلم، مقاومت است و مسیر فرج امام زمان(عج) نیز از مسیر مقاومت می گذرد.

وی با اشاره به نقشه امریکا برای مقابله با کشورمان بیان داشت: فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی، سه طرح دشمن برای مقابله با توانمندی ها و قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی ایران است؛ در فشار اقتصادی باید باور داشته باشیم که اگر مسئولین و مردم دست به دست هم بدهیم بسیاری از مشکلات اقتصادی حل و رفع خواهد شد و همچنین می بایست جامعه ما به این جمع بندی برسد که مصرف گرایی نه یک ارزش بوده و نه یک شاهکار اجتماعی محسوب می شود.

امام جمعه قوچان با بیان اینکه دشمن با فشارهای روانی درصدد تبدیل نقاط قوت و توانمندی هایی همچون قدرت موشکی، قدرت هسته ای و قدرت منطقه ای به نقاط ضعف است، تاکید کرد: بسیاری از انتقادات و مطالبات اصناف و گروه هایی همچون معلمین و ...به حق بوده و است و کسی منکر آن نیست اما باید بپذیریم که دشمن درحال رصد این تجمعات و برنامه ریزی برای آن است، بنابراین می بایست به گونه ای این حق طلبی ها و مطالبات مطرح شود که منجر به سواستفاده دشمنان نشود.

انتهای پیام/