به گزارش صبح توس؛ سردار حسین سلامی در سخنرانی پایانی مراسم روز قدس اظهار کرد: هفتاد سال از قرص یک شجره ملعونه، یک شجره خبیثه در جهان اسلام که توسط سیاست انگلیسی ها و امریکایی ها کاشته شد می‌گذرد.

وی افزود: هفتاد سال است خنجری زهرآگین در پهلوی اسلام فرو رفته است و همه مصیبت‌های امت اسلام ناشی از وجود یک رژیم مصنوعی، جعلی و بی‌ریشه در تاریخ و فاقد هویت به نام اسرائیل است.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: اسرائیلی که باعث شده است یک ملت به نام فلسطین از سرزمین مادری خود محروم و آواره شوند و آنان که در سرزمینشان مانده اند حبس و محاصره شوند. کودکانشان شب و روز زیر اواره ها دفع شوند، کودکان از دیدن پدران و مادرانشان برای همیشه محروم شوند. این آشکارترین نمای جنایت امریکا و انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی در طول تاریخ بشر است. 

وی افزود: رژیم صهیونستی نه تنها  برای بقای فلسطین موجودی خطرناگ است بلکه تمام جهان اسلام را تهدید می کند.

سلامی گفت: فلسفه اصلی تشکیل چنین رژیمی در قلب جهان اسلام این است که جغرافیای سرزمینی، جغرافیای سیاسی، جغرافیای نظامی و امنیتی آمریکا از هزاران مایل آن سوی اقیانوس ها به سرزمین اسلامی امتداد یابد. 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امام راحل (ره) با انقلاب خود ایران را به مرکز قدرت جدید علیه ظلم و ستم رژیم صهیونیستی تبدیل کرد.

وی افزود: اسرائیل یک سرپل سیاسی و نظامی مطمئن به عنوان یک پایگاه اطمینان بخش نظامی، انباری از سلاح ها و مهمات ها عمل می کند.

 سلامی با بیان اینکه اسرائیل برد موشک های امریکا علیه جهان اسلام را دوازده هزار کیلومتر نزدیک می کند گفت: رژیم غاصب اسرائیل اهرم کنترل سیاست های امریکا علیه جهان اسلام است و به همین دلیل است که می بینید امریکا و اروپا با همه وجود از موجودیت این رژیم حمایت می کند و همه قطعنامه های شورای امنیت و سازمان ملل علیه این رژیم را وتو می کنند. 

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: آمریکا و اروپا سالانه میلیارد ها دلار کمک اقتصادی به این رژیم می کنند تا پا برجا بماند.

وی در ادامه گفت: سیاست های امریکا ازلنز و  دریچه منافع رژیم صهیونیستی در جهان اسلام تنطیم می شود و گاهی واشنگتن پایتخت اسرائیل و گاه تلاویو پایتخت امریکا است و پیوندی عمیق ایدئولوژیک و ناگسستنی بین این دو موجودیت خطرناک سیاسی عالم وجود دارد.

سردار سلامی گفت: شما در طول تاریخ مشاهده کردید که چه بعد از انقلاب و چه قبل از انقلاب جنگ هایی که بین اعراب و رژیم صهیونیستی اتفاق افتاده است همه جا امریکا با اعزام هزاران تفنگ دار و ناو جنگی عامل شکست اعراب قبل از انقلاب اسلامی بوده است.

انتهای پیام/