به گزارش صبح توس؛  امروز آخرین جمعه ماه رمضان است، و اینجا مشهد است میدان بسیج حوالی ساعت 9:30 صبح، صبحی بعد از آخرین شب قدر و با این که پیش بینی می شد مردم نسبت به سال های گذشته کم تر به میدان بیایند اما اینطور نبود.

مردم کم کم از گوشه کنار شهر به این سمت جمع می شوند تا در این محل راهپیمایی به سمت حرم مطهر را آغاز کنند. کافیست کمی دور و اطراف خود را چشم بیندازی تا مردان و زنان از نسل اول تا نسل ششم انقلاب را هم به چشم آید.

از پیرمرد 70 ساله تا پسربچه 4 ساله هم آمده اند، مردانی که از ابتدای انقلاب و با فرمان رهبرشان شاه مزدور را بیرون انداختند اکنون نیز پای آرمان هایشان ایستاده اند؛ اما آمده اند که چه بگویند؟ به سراغ یکی از آن ها رفتیم تا با خود او هم کلام شویم.

 

حاج نایب پیرمرد 72 ساله اهل کوی طلاب مشهد بود و در حالی که چفیه سفیدی را روی سر و گردنش انداخته بود محکم و کوبنده حتی از جوان های دور و برش نیز ایستاده تر و مصمم تر به نظر می رسید.

 

سوالم را از حاج نایب پرسیدم که چرا به اینجا آمده ای پدرجان؟ حاج نایب گفت: هنوز انقلاب تمام نشده است، این را  آقا فرموده اند و ما نیز همانند زمانی  که امام خمینی (ره) ما را به خیابان ها فرا می خواندند اکنون نیز آقا که خلف صالح امام هستند فرمان دادند که به خیابان ها بیاییم تا از مظلومیت مردم فلسطین دفاع کنیم.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی از همان ابتدا با انقلاب و مسیر انقلاب ما مشکل داشته است و ما نیز از همان ابتدا با او مشکل داشته ایم؛ مشکل ما نیز مشکل شخصی نیست و امام فرمودند که رژیم اسرائیل غاصب سرزمین های مردم فلسطین است و خون شان را به ناحق می ریزد لذا ما با آن ها مشکل داریم.

 

حاج نایب تاکید کرد: یکی از اهداف امام در همان اوایل انقلاب نیز همین نابودی اسرائیل بود و وعده داده بودند که ان شا الله همین انقلاب اسرائیل را نابود خواهد کرد.

 

از صحبت ها و تجربه های این پیرمرد بصیرت بسیار استفاده کردیم؛ اندکی بعد جمعیت به سوی حرم مطهر حرکت کرد؛ آفتاب بسیار داغ و سوزنده بود اما آنچه بسیار عجیب تر بود جمعیت کثیر بانوانی بودند که با پوشش چادر به سمت حرم مطهر محکم و استوار به ست حرم حرکت می کردند.

 

چشم می چرخاندم که با یکی از آن ها گفتگو داشته باشم اما در همین بین تعدادی از بانوان را دیدم که نوع پوشش آن ها با دیگران فرق می کرد و یکی از آن ها نیز دست پسربچه اش را نیز کرفته بود و با جمعیت شعار می داد، لذا تصمیم گرفتم که با وی کمی صحبت کنم و از علت حضورش در این راهپیمایی بپرسم.

 

خانم مکرمی بانوی 32 ساله اهل آزادشهر مشهد بود که درباره حضورش در این راهپیمایی اظهار کرد: من برای شرکت در راهپیمایی دو علت داشتم که اولین آن ها کشتار بی رحمانه کودکان و زنان و مردان فلسطینی توسط حیوان صفتان اسرائیلی است.

وی افزود: من یک پسربچه 5 ساله دارم و زمانی که می بینم این اسرائیلی های وحشی چطور کودکان را در دامان مادران شان شهید می کنند به غیرتم بر می خورد و وظیفه اسلامی و انسانی من حکم می کند که این جا حاضر باشم.

 

مکرمی ادامه داد: علت دوم نیز دستور رهبرم است که من اینجا آمده ام تا از فرمان ایشان تبعیت کنم و بگویم فرزند من پسر ما است و سربازی شما را می کند.

با این سخنان این خانم یاد جمله رهبری افتادم که فرمودند: «این خانم هایی که ممکن است حالا حجاب مناسبی نیز نداشته باشند اما دل شان با انقلاب است».

 

در مسیر راهپیمایی جمعیت انبوهی از جوانان 20 تا 30 ساله ای بود که در راهپیمایی حضور داشتند، به سراغ یکی از آن ها رفتم و یوال خود را از او پرسیدم که « شما در انقلاب نبوده اید و امام را هم ندیده اید، چطور به این راهپیمایی آمده اید؟

 

یونس رحیم نژاد این گونه پاسخ داد: اگرچه ما نسل چهارم انقلاب هستیم و انقلاب و امام را ندیده ایم اما در مورد آن هم خوانده ایم و هم از پدرمان شنیده ام و می دانیم که تنها با انقلاب اسلامی ظهور محقق می شود.

وی افزود: حضور در راهپیمایی روز قدس حکم انسانی و وظیفه مسلمانی ما است و اکنون که مردم فلسطین مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند  چگونه می توانیم در برابر این ظلم سکوت کنیم؟ مردمی که سال ها زیر آتش ظالمانه اسرائیلی ها هستند باید کمک داده شوند.

 

آن چه که امسال در میان مردم دیده شد اتحاد و وحدتی بود که فریاد مظلوم خواهی مردم فلسطین عامل اصلی آن بود و فرمان  رهبر انقلاب محرک آن؛ مردمی از جنس مقاومت دیروز و پایداری امروز.

 

انتهای پیام/