به گزارش صبح توس؛حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: طمع تقوا را زایل کرده و ایمان انسان را از بین می برد.

وی در ادامه تکبر و غرور را سرچشمه کفر معرفی کرد و افزود: شش گروه هستند که با سختگیری، زندگی را بر خود سخت کرده و آخرت خویش را تباه می کنند که از جمله آنها می توان به انسانهای بخیل، افراد متکبر، شک کنندگان در وجود خدا و فراموش کنندگان مرگ و قیامت اشاره کرد.

امام جمعه درگز ضمن تشکر از حضور گسترده مردم درگز در راهپیمایی روز جهانی قدس تبیین کرد: روز قدس به عنوان روز مقابله با ظالم و حمایت از مظلوم است؛ روزی است که مستکبرین عالم ناامید شده و مستضعفین امیدوار می شوند.

حجت الاسلام ایروانی عنوان کرد: تداوم ایستادگی نیروهای مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی و شلیک بیش از 150 موشک به شهرک های اشغالی نشان دهنده صلابت و عدم ترس مقاومت غزه از مقابله با این رژیم است.

وی افزود: امروز نظام اسلامی و جبهه مقاومت آنقدر قدرتمند شده که تا سقوط و اضمحلال رژیم صهیونیستی و آل سعود چند قدمی بیش نمانده است.

امام جمعه درگز گفت: در مقطع فعلی، نقشه دشمن ایجاد فشارهای روانی، اقتصادی و عملی است؛ آنها بر خلاف تبلیغات دروغین خود که هدف از تحریم ها را حکومت ایران می دانند، در واقع ملت را هدف قرار داده و در صدد آن هستند که با ایجاد فشار بر مردم، نظام اسلامی را به تسلیم در برابر زورگویی های خودشان وادار کنند.

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: مسئولین اجرایی نظام باید تمام توان خود را برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم به کار گرفته و با برنامه ریزی و اجرای اقتصاد مقاومتی، طراحی دشمن را خنثی کنند؛ مسئولین باید در تحمل فشارهای اقتصادی با مردم همراه و هماهنگ باشند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همه ما باید با هوشیاری، در برابر جنگ روانی دشمن ایستادگی کرده و دست حمایت خود را از سر مستضعفین بر نداریم چرا که مشکل آمریکا جبهه مقاومت و حمایت از مظلومان نیست، آنها با اصل نظام ما مشکل داشته و به دنبال این هستند که با تضعیف نظام، ما را تسلیم خواسته های خود کنند.

انتهای پیام/