به گزارش صبح توس؛ مردم روزه دار خراسان رضوی چون گذشته در لبیک به ندای پرطنین تاریخی امام (ره) و با تبعیت از فرامین ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) امروز آمده اند تابا گام هایی استوار و عزمی راسخ همدوش ملت ایران و دیگر مسلمانان و مردم آزاده جهان  حماسه ای بی نظیر رقم بزنند.

دراین مراسم باشکوه و وحدت بخش که در مشهد مقدس لحظاتی پیش از میدان 15 خرداد با قرائت آیات روح بخش قرآن کریم آغاز شده است زن و مرد ، پیرو جوان، کودک و بزرگ سال دوشادوش هم حضور یافته اند تا اراده عظیم خود را در تداوم حمایت ها از قیام ملت فلسطین و اعلام انزجار از غاصبان سرزمین قدس وسرکوبی آنان به رخ دشمنان بکشند و بگویند: مسلمانان هرگز از آرمان آزادی سرزمین‌ فلسطین کوتاه نخواهند آمد.

در این مراسم گروههای شرکت کننده در حالی که پارچه نوشته هایی با محتوای حمایت از قدس شریف و سرکوبی رژیم غاصب صهیونیستی  و عکسهایی از  امام راحل(ره) و رهبر فرزانه انقلاب در دست دارند یکصدا  با فریادهایی که لرزه بر پیکره پوشالی اشغالگران صهیونیست و حامیانشان می اندازد شعار "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" سر داده اند تا حمایت خود را از مردم فلسطین و قیام مقدس شان اعلام کنند و به همه ابرقدرت ها هشدار دهنداسلام دیگر تحت سیطره آنان و عمال خبیث شان واقع نخواهد شد.

در این راهپیمایی که با حضور پررنگ اقشار مختلف مردم از جمله خانواده‌های شهدا، جانبازان، دانشجویان، حوزویان، ورزشکاران و مسئولین حوزه های مختلف از جمله نماینده ولی فقیه در مشهد برگزار شد، شرکت کنندگان ضمن اعلام انزجار خود از دولت غاصب اسرائیل، اعتراض خود را به برجام و FATF با نوشتن پلاکاردهای مربوط با مضامینی مانند "FATF خیانتی دیگر در تکمیل برجام آمریکایی" و "دولتی محرمانه باید در مقابل اعتماد مردم پاسخگو باشد" و "تحمل یک شکل معیوب از برجام را نمی‌پذیریم" اعلام کردند. 

آدمک‌های صهیونیستی و آمریکایی مانند سال های گذشته به نمایش درآمده و پرچم آمریکا و اسرائیل به عنوان نمادهای ظلم و استکبار توسط مردم به آتش کشیده شدند.

در این راهپیمایی پرشکوه، صحنه‌ای که شدیدا به چشم می‌آمد، حضور سالمندان و معلولین ویلچرنشین با وجود سختی طی کردن راه پر از جمعیت و همچنین حضور خانواده‌ها با فرزندان خردسال خود در کنار دیگر مردم روزه‌دار بود.

حضور مردم با ظاهر مختلف و ایستادن تمام جریان‌های فکری در کنار یکدیگر نشان از وحدت و همبستگی حول موضوع فلسطین بود، یکی از شرکت کنندگان در این باره اظهار کرد: شاید ظاهر من متفاوت باشد اما این دلیل بر عدم حضور من در این جمع  نیست و تحت هر شرایطی فریاد مرگ بر اسرائیل سر می‌دهم. 

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی که از شرکت کنندگان این راهپیمایی بزرگ بود، درباره این تجمع اظهار کرد: برخلاف تجمعاتی که در کشورهای دیگر صورت می‌گیرد که همگی رفتارهای سیاسی هستند، حضور مردم در این راهپیمایی اعتقادی است و مردم ایران با حضور پرشور خود بخشی از عقاید خود را ابراز می‌کنند. 

پژمان‌فر تاکید کرد: پیام این راهپیمایی این است که هر وقت ما در مرز مقاومت ایستادیم و ایستادگی کردیم برده ایم، در موضوع فلسطین هم ما ایستادیم و گفتیم که این غده سرطانی باید محو شود و نتیجه هم گرفتیم و این موضوع باید درسی باشد برای دولتمردان و مسئولین اجرایی ما که گمان می‌کنند با مذاکره می‌توانند مشکلات را حل کنند. 

نماینده مردم مشهد و کلات مذاکرات هسته ای را همانند مذاکراتی که برای فلسطین صورت گرفت، بی‌نتیجه دانست و بیان کرد:  مذاکرات برای برجام که 5 سال به طول انجامید موجب عقب افتادگی در مطالبات مردم شد و از این به بعد هم مذاکره با استکبار به جز عقب افتادگی نتیجه‌ای نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: انتقال پایتخت به قدس نتیجه عکس داشته است و این کارشان فرار به جلو از روی ترسشان بوده است، کسانی هم که امروز معتقدند راهپیمایی قدس بی‌تاثیر است یک نگاه به دنیا بکنند، تیم فوتبال آرژانتین را ببینند، اگر نمی‌توانند این اتحاد جهانی علیه اسرائیل را ببینند کور هستند.

نامگذاری روز جهانی قدس باعث پایداری حق حاکمیت مردم مظلوم فلسطین شد

علیرضا رشیدیان در حاشیه راهپیمایی روز قدس در مشهد در جمع خبرنگاران گفت: استکبار و قدرتهای بزرگ جهان در تلاشند حق حاکمیت ملت مظلوم فلسطین را به فراموشی بسپارند.

وی افزود: نامگذاری روز جهانی قدس از سوی امام راحل و هدایت های رهبر معظم انقلاب باعث شده است حق حاکمیت مردم مظلوم فلسطین بر سرزمینشان همچنان زنده و مستدام باشد.

رشیدیان گفت: دشمنان هر سال تلاش می کنند با ایجاد وسوسه و تردید ،مردم کمتر در این صحنه حضور پیدا کنند اما ملت ایران هر جا توطئه های دشمن گسترده میشود ، حضور گسترده تر از قبل در صحنه از خود نشان می دهد که راهپیمایی امروز گواه این ادعاست.

وی افزود: امروز مردم غیور خراسان رضوی همگام با سایر مسلمانان دنیا برای دفاع از ملت فلسطین حضور چشمگیر دارند و این حضور نوعی اعلام همبستگی ملتهای آزادیخواه جهان با ملت مظلوم فلسطین تا رهایی قدس و سرزمین فلسطین از چنگال صهیونیستهاست.

در پایان این راهپیمایی، شرکت کنندگان با قرائت قطعنامه‌ای مواضع خود را اعلام کرده و نماز جمعه را به امامت آیت‌الله ‌سید احمد علم‌الهدی اقامه کردند.

انتهای پیام/