حمیدرضا ترقی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس در خصوص اهمیت راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: راهپیمایی روز قدس امسال با توجه به اقدام غیر قانونی آمریکا برای انتقال سفارت خود به بیت المقدس و به دنبال آن زمینه سازش اعراب با اسرائیل در جهت به رسمیت شناختن اسرائیل و همچنین تجاوزات اخیر اسرائیل جنوب لبنان، سوریه و رزمندگان جمهوری اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با بیان اینکه امروزه اسرائیل دچار ضعف های زیادی شده است، خاطرنشان کرد: اسرائیل هم از داخل و هم از عرصه های بین المللی تحت فشار سیاسی از سوی سازمان ملل قرار گرفته است.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه تصریح کرد: روز قدس با توجه به کشتار زیادی در مورد مسلمانان فلسطین در طرح رجعت، توسط اسرائیل صورت می گیرد و حقوق بشر زیادی را زیر پا گذاشته، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام برای حمایت از ملت فلسطین و مقابله با جنایات این رژیم نژاد پرست و جلوگیری از تداوم نا امن سازی اسرائیل در منطقه حضور پرشورتری از گذشته داشته باشند، اذعان کرد: مردم مسلمان جهان با حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس، انتقام خون شهدای رزمنده مدافعان حرم که توسط صهیونیست ها به شهادت رسیدند بگیرند.

ترقی همچنین در ادامه عنوان کرد: همچنان که مقام معظم رهبری تاکید دارند که اسرائیل به زودی نابود خواهد شد، با مرگ سیاسی اسرائیل زمینه سرنگونی این رژیم غیرقانونی را فراهم می کند.

وی با اشاره به اهمیت اقدام امام خمینی (ره) در نامگذاری روز قدس، تشریح کرد: اقدام حضرت امام (ره) از نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس، موجب در رأس قرار گرفتن مسئله فلسطین در جهان اسلام شد و وحدت و همبستگی در بین جهان اسلامی برای بزرگداشت چنین روزی به وجود آورد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه بیان کرد: اقدام حضرت امام (ره) باعث شد که مسئله قدس به یک مسئله جهان اسلام تبدیل شود و امروز نه تنها جهان اسلام و حتی جهان غیر اسلام و آزادی خواه با این روز همراهی می کنند و با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، همبستگی خود را با مسئله فلسطین اعلام می کنند.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: اقدام حضرت امام (ره) عامل اصلی تبدیل شدن روز قدس به مسئله اول جهان اسلام و موضوع مورد توجه جهان در خصوص فلسطین شد.

انتهای پیام/