به گزارش صبح توس؛ حمایت از مردم فلسطین و مظلومیت آن ها و همچنین دشمنی با رژیم منفور صهیونیستی به دهه چهل شمسی و دوران مبارزاتی مجتبی نواب صفوی می رسد و این حمایت تا جایی ادامه می یابد که او به عنوان نماینده ایران به فلسطین سفر کرده و سخنرانی می کند.

 

شرکت در برگزاری تظاهرات ۳۱ اردیبهشت ۱۳۲۷ شمسی در همدردی با مردم فلسطین طی اشغال اراضی و تشکیل دولت اسرائیل، ثبت‌نام از داوطلبان جنگ با اسرائیل ـ که دولت اجازه اعزام به آن‌ها نداد ـ، شرکت در کنگرۀ بین‌المللی فلسطین در اردن و سخنرانی نواب مبنی بر اسلامی خواندن مسألۀ فلسطین و نه عربی بودن آن بخشی از فعالیت های او است.

 

با شروع فعالیت های انقلابی امام خمینی (ره) در سال 1342 که پایه گذاری نهضت و مبارزه با رژیم شاه در حال انجام بود، حمایت از مردم فلسطین و ایراد به شاه در خصوص همکاری با اسرائیل و رفت و آمد آن ها به کشور چنین می فرماید:« آقا! من به شما نصیحت می‏کنم؛ ای آقای شاه ای جناب شاه من به تو نصیحت می‏کنم؛ دست بردار از این کارها؛  ربط مابین شاه و اسرائیل چیست که سازمان امنیت می‏گوید: از اسرائیل حرف نزنید... مگر شاه اسرائیلی است؟

یکی از ایرادات امام خمینی به حکومت شاهنشاهی همین مسئله اسرائیل بود و حضرت امام از همان ابتدا به مسئله نابودی اسرائیل مصمم بودند و در پی اتحاد میان مسلمانان برای آزادی قدس شریف بودند.

در طول نهضت نیز همواره امام از آرمان فلسطین و آزادی قدس دست بر نداشتند و نابودی اسرائیل یکی از آرمان ها و اهداف جمهوری اسلامی بیان کردند.

 

جنایات اسرائیل

عده ای از یهودیان در سراسر جهان ادعا کردند که کشور فلسطین متعلق به آن ها است و از سراسر جهان افراد زیادی به سمت این منطقه آمدند و مردم این کشور را مورد آزار و اذیت قرار دادند و جنایات 70 ساله را انجام دادند.

یکی از این جنایات «دیریاسین» است، به گفته شاهدان آدمکش های تحت امر فرمانده بگین تا پیش از غروب آفتاب چندین زن عرب را به شکلی وحشیانه مورد تجاوز قرار دادند و پیکرشان را دریدند و چندین کودک را به سیاق سنت منحرف جهودی کابالا ذبح کردند.تعدادی دیگر از زنان و کودکان بی گناه در حالی کشته شدند که خانه هایشان در ساعات پایانی روز با بولدوزر بر سرشان خراب شد

تنها در یک مورد 25 نفر از مردان دیر که برای صحبت با بگین وشامیر فراخوانده شده بودند را سوار بر کامیون کرده و به طور دسته جمعی در سنگ زار های اطراف به گلوله بستند. برخی از خانواده ها را نیز در میدانگاه وسط دیر جمع کرده و پس از مورد تجاوز قراردادن همسران و دختران وحشت زده جلوی مردانشان آن ها را از اطراف به مسلسل بستند.

جنایات اسرائیلی ها نزدیک به هفتاد سال است که روز به روز در حال انجام است و همه روزه خون بسیاری از مردم خصوصا زنان و کودکان بی گناه فلسطینی به زمین می ریزد و مسلمانان کشورهای اسلامی بنا به حکم خداوند موظف به کمک کردن به آن ها هستند.

صاحبان اصلی فلسطین

بر خلاف ادّعای صهیونیست ها که با استناد به حکومت حضرت داوود و حضرت سلیمان، علیهماالسلام ، خود را صاحبان اصلی آن سرزمین مقدس می دانند، مدارک تاریخی نشان می دهد که ساکنان اصلی فلسطین عرب هایی بودند که از 2500 سال قبل از میلاد به فلسطین وارد شدند و به حکومت طولانی خود به مدت 1500 سال ادامه دادند. پس از این حضرت داوود و حضرت سلیمان، علیهماالسلام ، به حکومت فلسطین رسیدند و پس از مرگ حضرت سلیمان طیّ رشته ای از درگیری ها و آشوب های طولانی، سرانجام در سال 63 پیش از میلاد، بیت المقدس تحت سیطره رومی ها قرار گرفت و از زمان حکومت رومی ها بر فلسطین تا سال 1916 که فلسطین مورد هجوم انگلیس قرار گرفت، این کشور دچار فراز و نشیب های بسیاری شد.

نظر بزرگان در خصوص آزادی فلسطین

امام خمینی (ره) به عنوان بنیانگذار آرمان مبارزه با اسرائیل اینطور می فرماید:« اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود لازم است بر دول اسلامى خصوصا بخصوص بر سایر مسلمین عموما، که دفع این‏ماده فساد را به هر نحو که امکان دارد بنمایند.

اسرائیل غاصب است و هرچه زودتر باید فلسطین را ترک کند. و تنها راه حل‏این است که برادران فلسطینى هر چه زودتر این ماده فساد را نابود گردانند وریشه استعمار را در منطقه قطع کنند، تا آرامش به منطقه بازگردد.

 

رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای نیز به عنوان پیش قراول حرکت و مبارزه با اسرائیل در این خصوص می فرمایند:« مسلمانان‌جهان ‌باید روز قدس ‌را روز همه ‌مسلمین‌، بلکه ‌مستضعفین‌ بدانند مساله‌ی ‌فلسطین ‌از لحاظ‌ اسلامی ‌برای ‌همه‌ی ‌مسلمانان ‌از جمله ‌برای ‌ما یک‌ مساله‌‌ اساسی‌ و یک‌ فریضه ‌است‌».

تنها راه ‌ریشه‌کن ‌کردن‌ این‌غده‌ سرطانی‌ خطرناک‌، مقاومت ‌و مبارزه ‌است‌ و رژیم ‌صهیونیستی ‌در سرزمین ‌مغضوب‌ فلسطین ‌یک ‌رژیم ‌نژادپرست‌ است‌.

 

روز قدس، روز اتحاد مسلمانان

 قدس، دفتر خونین شجاعت و مقاومت اسلامی است. هرگلبرگ این دفتر، یادمان حماسه ای ماندگار، فریادی بی کرانه و مظلومیتی بی مرز است. قدس، قبله پیشین مسلمانان و قلب کنونی آنان است قدس جغرافیای عشق، تاریخ ایثار و محراب نیایش های خونین است

در 16مرداد 1358، پس از بمباران جنوب لبنان توسط نیروهای دفاعی اسرائیل، امام خمینی(ره) از مسلمانان جهان خواست تا آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان «روز قدس» انتخاب کنند. روز جهانی قدس، مناسبتی رسمی در جمهوری اسلامی ایران است که در حمایت از ملت فلسطین برگزار می‌شود.

 امام خمینی(ره) درباره روز قدس فرمودند: «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است روز قدس، جهانی است و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.»

 

انتهای پیام/