به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام هادی ایمانی نیا در گفتگو با صبح توس اظهار داشت: روز قدس، روز اسلام بوده و فقط مختص یک و یا چند کشور نیست بلکه روز فریاد حق طلبی تمام مسلمانان جهان علیه ظلم و جنایت رژیم غاصب صهیونیستی است.

وی ادامه داد: باتوجه به حوادث سال های اخیر به ویژه انتقال سفارت آمریکا به قدس می توان اینگونه نتیجه گرفت که هرگاه مسلمانان به آرمان فلسطین و مساله اول جهان اسلام کم توجهی کنند، دشمن و در راس آن آمریکا قدم به قدم جلو می آید و نیت های شوم خود را عملی می سازد.

وی با انتقاد شدید از سکوت حکام کشورهای عرب منطقه خلیج فارس نسبت به اقدامات رژیم صهیونیستی در منطقه افزود: اگر ما مسلمانان جهان، قاطعیت لازم را از خودمان نشان ندهیم، شکی نیست که استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس برای یهودی سازی قبله اول مسلمانان اقدامات بعدی خود را عملی خواهند ساخت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان با بیان اینکه ماهیت انقلاب اسلامی فقط اختصاص به مرزهای جمهوری اسلامی ایران نداشته و ندارد و تمام جهان اسلام را شامل می شود، تصریح کرد: فریاد حق طلبی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگرفته از آموزه های دینی و اسلام ناب محمدی بوده و بواسطه همین مساله، این انقلاب شامل تمام مسلمانان و جهان اسلام می شود.

حجت الاسلام ایمانی نیا خاطر نشان کرد: باتوجه به اتفاقات و حوادث اخیر در سرزمین های اشغالی از جمله انتقال سفارت آمریکا به قدس و موضوع بازگشت آوارگان فلسطینی و همچنین خروج یک جانبه آمریکا از برجام، روز جهانی قدس امسال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و حضور گسترده آحاد مسلمانان جهان به ویژه هموطنان ایرانی می تواند پیام بزرگی برای آمریکا و رژیم صهیونیستی و سیاست های جنایت کارانه آنان علیه مسلمانان باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قوچان در پایان با اشاره به مشخص شدن مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس در قوچان گفت: امسال نیز همچون سال های گذشته مردم شهیدپرور قوچان، راس ساعت 11:30 دقیقه ظهر جمعه، از میدان امام خمینی(ره) تا مصلی نماز جمعه راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس را برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام/