سعید باستانی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛   اظهار داشت: مهمترین اختلاف نظر ما با غربی ها در این معاهده عدم وجود تعریف مشترکی از تروریسم است که آنها حزب الله و جبهه مقاومت و حتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریسم می دانند و ما اینگونه اعتقادی نداریم.

 

وی تصریح کرد: اصل قرارداد FATF هیچ مشکلی ندارد و ما هم معتقدیم که در قانون مبارزه با تامین منابع مالی تروریسم باید طوری عمل شود که هیچ پولی به تروریست ها نرسد.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی افزود: غربی ها در پیوستی که برایFATF ارسال کردند برخی از نهادها از جمله حماس، حزب الله  و حتی سپاه پاسداران را تروریسم اعلام کردتد و ابن با تعریف جمهوری اسلامی ایران از تروریسم و مصادیق آن در تضاد آشکار است.

 

باستانی بیان داشت: غربی ها در این قانون بدنبال آن هستند که چه کنیم به این گروهها(جبهه مقاومت) پول نرسد و ما معتقدیم باید کاری کنیم که به داعش و امثال این گروههای تروریستی پول و بودجه ای نرسد و این اساسی ترین و مهمترین مشکل مبنایی ما در قرارداد FATF است.

 

گروه ویژه اقدام مالی یا به اختصار اف‌‌ای‌تی‌اف (به انگلیسی: FATF) همچنین شناخته شده با نام (Groupe d'action financière (GAFI، یک سازمان بین دولتی است که در سال ۱۹۸۹ با ابتکار جی۷ با توجه به سیاست‌های توسعه برای مبارزه با پول‌شویی تأسیس شده است.

 

 این سازمان در سال ۲۰۰۱ به عمل در مبارزه با تأمین مالی تروریسم گسترش یافت و دبیرخانه آن مستقر در مقر سازمان همکاری اقتصادی و توسعه  در  پاریس است

انتهای پیام/