جواد کریمی قدوسی در گفتگو با  صبح توس؛ ضمن اشاره به لایحهFATF  که اکنون در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، اظهار کرد: مهم‌ترین مشکل این کنوانسیون تعریف تروریسم است که این تعریف در بسیاری از مصادیق مخالف آیات و روایت دینی ما است.

 

وی افزود: FATF یا کنوانسیون منع تأمین مالی تروریسم که یکی از توصیه‌های این تعهدنامه است توسط جمعی تدوین و مدیریت می‌شود که مسئول آن معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به صهیونیستی بودن این کنوانسیون، گفت: مسئول کنوانسیون فردی یهودی و وابسته به رژیم صهیونیستی است که با این تفاسیر مشخص می‌شود که قطعاً مخالفت تمام این قرارداد با متون اسلامی و انقلابی کشور ما است.

 

وی ادامه داد: جریان مقاومت اسلامی امروز بر اساس تفکرات اسلام ناب محمدی و تعالیم دین و آموزه‌های قرآن در حال رشد، فعالیت و قدرت گیری برای حفاظت از کشورهای اسلامی و ایجاد یکپارچگی میان مسلمانان است.

 

کریمی قدوسی با تأکید بر اینکه یکی از اهداف مهم جریان مقاومت اسلامی دفع شر رژیم صهیونیستی است، بیان کرد: این کنوانسیون که بحث داغ آن در مجلس و رسانه‌ها مطرح است با تعریفی که از تروریست کرده به سمت جریان مقاومت می‌رود و نوک پیکان اهداف او تخریب این جریان‌ها است.

 

وی تصریح کرد: طی این کنوانسیون جریان‌های مقاومت مانند سپاه پاسداران، حزب‌الله لبنان، حشد الشعبی عراق، انصار الله یمن و سایر نیروهای مردمی که از شهر و کاشانه خود دفاع می‌کنند تروریست معرفی می‌کند و بعد ازنظر مالی آن‌ها را تحریم می‌کند و در داخل کشور برای بانک‌های ما نیز مشکل ایجاد می‌کند.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با ذکر مثالی در خصوص چگونگی آسیب FATF به اقتصاد کشور، عنوان کرد: به‌عنوان‌مثال بانکی که در کشور می‌خواهد برای کمک به مردم فلسطین کمک‌های مالی دریافت کند، بر اساس این کنوانسیون هیچ بانکی نمی‌تواند حساب بانکی برای این کار باز کند در غیر این صورت تحریم خواهد شد.

 

وی گفت: همچنین بر اساس این کنوانسیون هر فردی که آن‌ها به ایران معرفی می‌کنند که مشمول طرح مبارزه به تروریسم است، جمهوری اسلامی باید آن‌ها را تحویل دادگاه‌های بین‌المللی بدهد.

 

کریمی قدوسی هشت شرط مطرح‌شده توسط کمیسیون امنیت ملی مجلس برای پذیرش این کنوانسیون را مقدمه‌ای برای پذیرش احتمالی این قرارداد خواند و عنوان کرد: کارشناسان این قرارداد می‌گویند بر اساس ماده ششم این کنوانسیون هیچ کشوری نمی‌تواند برای پذیرش آن‌ها شرط و شروط بگذارد که مخالف ماهیت آن باشد.

 

وی بابیان اینکه دولت به صورت پنهانی و دور از چشم مردم و مقام معظم رهبری برای پذیرش FATF​​ مذاکراتی داشته است، اظهار کرد: این کنوانسیون نیز مانند سند 2030 توسط دولت در حال پیگیری است که آسیب FATF بسیار بیشتر از سایر اسناد استعماری است.

 

انتهای پیام/