علی اصغر حسنی در گفتگو با صبح توس؛ با بیان اینکه قلیان سراها در سطح شهر مشهد در حال شکل گیری مجدد هستند، اظهار کرد: تیم های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با مجوز قضایی در حال گشت زنی و مقابله با قلیان سراها هستند.

 

وی افزود: برای مبارزه با این قلیان سراها اقدامات عملی از جمله پلمب نیز رخ می دهد اما برای گسترش این موضوع نیاز به همکاری مردم و رسانه ها داریم که این مراکز را به ما معرفی کنند تا اقدامات موثرتری صورت پذیرد.

 

مدیر بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه تیم های نظارتی بر این مورد خاص نظارت می کنند، گفت: به جهت اینکه مقابله با قلیان سراها از تاکیدات ویژه مقام قضایی است تیم های گشت زنی در ساعات اداری و غیر اداری در حال انجام وظیفه هستند.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این، یکی از مهم ترین اقدامات فعلی ما بررسی صلاحیت و بهداشت غذاها و مواد خوراکی است که در این روزها در میان مردم به صورت نذری و غیر نذری عرضه می شود.

 

حسنی تاکید کرد: مساجدی که آشپزخانه دارند اقدام به پسخت و پخش نذری به صورت افطار می کنند و در مقابل این نظارت بهداشتی نیز توسط همکاران ما در حال انجام است تا برای همشهریان عزیز اتفاقی رخ ندهد.

 

وی تصریح کرد: در کنار این نظارت ها 185 تیم بازرسی در سه شیفت از رستوران ها، آشپزخانه ها، قنادی ها، فروشگاه های مواد غذایی، هتل ها و استخرها نظارت کرده و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی اجازه ادامه فعالیت را به آن ها داده نمی شود.

 

انتهای پیام/