به گزارش صبح توس؛ امید جهانخواه صبح امروز در حاشیه افتتاح دفتر نمایندگی گمرک تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: میزان صادرات کالا از گمرکات و بازارچه های مرزی خراسان رضوی طی 2 ماه امسال 472 هزار تن به ارزش 345 میلیون دلار بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 30 درصد و از نظر ارزش 35 درصد افزایش داشت.

وی گفت: عمده اقلام صادراتی از گمرکات و بازارچه های مرزی خراسان رضوی طی 2 ماه امسال زعفران، کف پوش منگوله بافت و سیب بود که به کشورهای افغانستان، ترکمنستان، عراق و امارات متحده عربی صادر شد.

جهانخواه افزود: در این مدت میزان واردات کالا از گمرکات و بازارچه های مرزی خراسان رضوی 69 هزار تن به ارزش 75 میلیون و 800 هزار دلار بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 30 درصد و از نظر ارزش 36 درصد افزایش داشت.

وی اظهار کرد: عمده اقلام وارداتی به گمرکات و بازارچه های مرزی استان در 2 ماه امسال شامل پنبه، واگن های روباز با دیواره های جدانشدنی، برنج و دانه های کلزا بود که از کشورهای ترکیه، فدراسیون روسیه، امارات متحده عربی و ازبکستان وارد شد.

وی گفت: با توجه به مقایسه ارقام صادرات و واردات کالا، تراز بازرگانی خارجی گمرکات خراسان رضوی طی 2 ماه امسال مثبت و معادل 278 میلیون دلار است.

انتهای پیام/