سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به اینکه سه سال پیش کلنگ گازرسانی به ۶ روستای بخش مرکزی این شهرستان زده شده است، اظهار کرد: کلنگ گازرسانی به این ۶ روستا از سه سال پیش زده شد و بنا بود که یک‌ساله این پروژه به پایان برسد.

 

نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی افزود: به دلایل مختلف از جمله عدم تخصیص به‌موقع اعتبارات و قطع بودجه گازرسانی در دو مرحله و معارضینی که در منطقه وجود داشتند و پیمانکاری که با اداره گاز استان به مشکل خورده بود، این پروژه متوقف شد و در نهایت با مداخلات قضایی و انتظامی عملیات اجرایی این پروژه از سر گرفته شد.

 

وی با تقدیر از دستگاه قضایی و دادستان شهرستان سرخس تصریح کرد: دستگاه قضایی به اداره گاز استان اجازه مداخله در پیشبرد این پروژه را داد که جای تقدیر دارد.

 

قاضی‌زاده هاشمی عنوان کرد: مشکل بزرگ‌تر و اساسی‌تر پروژه این بود که گاز این ۶ روستا از منابع گاز ترکمنستان تأمین شود و به خاطر اینکه گاز وصل شود در فصل زمستان باید خط لوله اصلی گاز ترکمنستان برای انتقال سه تا چهار روز قطع می‌شد که این اتفاق اخیراً صورت گرفت و قریب به یک ماه پیش گاز از این مسیر وارد مدار شد.

 

نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این پروژه با مداخلات جدیدی که به وجود آمده تا قبل از شروع فصل سرمای امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی اظهار داشت: خطوط اصلی این ۶ روستا گازدار شده، اما باید علمک گذاری‌ها، اشتراک گیری‌ها و نظام‌مهندسی برای منازل همزمان صورت گیرد.

 

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه با اشاره به پایان عملیات گازرسانی به سه روستای دیگر شهرستان تصریح کرد: اجرای پروژه انتقال گاز به روستاهای چکودر، شورلق و زالوغال سرخس که تابستان سال گذشته کلنگ آن خورده بود، همزمان با این طرح قابل بهره‌برداری است.

 

نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: هم‌اکنون هزینه نصب هر علمک روستایی بالغ‌بر ۶ میلیون تومان بوده، به‌طوری‌که در طرح گازرسانی به ۶ روستای سرخس، هزینه علمک تا ۸ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/