به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: در آستانه 29 امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و انتخاب مقام معظم رهبری به رهبری نظام و همچنین قیام 15 خرداد قرار گرفته ایم.

وی با بیان اینکه در تاریخ پرماجرای انقلاب اسلامی هیچ روزی مانند 12 بهمن نبود، خاطرنشان کرد: در آن روز انسانی از تبار پیامبر اکرم (ص) با دستی پر از معجزه چون آیت رحمت فرود آمد و ایستادگی، مقاومت و استکبار ستیزی را بر اساس آیات قران کریم به ملت ایران آموخت.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه هیچ روزی مانند 14 خرداد 68 نبود و تازیانه مصیبت و عزا بر ایران اسلامی فرود آمد، تصریح کرد: ایران در آن روز عزای بزرگی را تجربه کرد و هر جا دل روشن و جان بیداری بود مصیبت زده شده بود.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در روز رحلت امام خمینی (ره) مصیبت خانه بود و همه در این مصیبت عظما زار زار گریستند، اذعان کرد: با ارتحال امام خمینی (ره) و بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران، طیف گسترده ای از دشمنان اسلام و انقلاب که در صفوف مبارزه و مقابله با جمهوری اسلامی قرار داشتند منتظر از پای افتادن انقلاب اسلامی بودند.

ناهیدی همچنین در ادامه عنوان کرد: ایران اسلامی با عنایت امام زمان (عج) و رهبری مقام فرزانه انقلاب رشد و کارایی خود را در این دوره نشان داد و ملت ایران اسلامی با صبر و توکل و همراهی با رهبر فرزانه اش از امتحانی بزرگ و سربلند بیرون خواهد آمد.

 

مردم با برنامه ریزی و آمادگی در شب قدر حضور پیدا کنند

وی در ادامه با اشاره به اینکه شب قدر در احادیث و روایات بسیار سفارش شده است، تشریح کرد: شب قدر، شب نزول قرآن، شب تقدیر امور، شب عفو و بخشش گناهکاران است.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه امام صادق(ع) فرمودند که مقدرات در شب نوزدهم تعین، در شب بیست و یکم تایید و در شب بیست و سوم امضاء می شود، تاکید کرد: مردم باید برنامه ریزی داشته باشند و در این سه شب با آمادگی در مراسم قرآن، دعا، قرآن به سر و... حضور پیدا کنند.

وی با تاکید بر اینکه دعا با شرایط ویژه خود در شب قدر بیشتر توصیه شده است، بیان کرد: دعا باید با معرفت الهی، همراه با استغفار و صلوات، اصرار و پافشاری در دعا و حضور قلب باشد.

 

ماه رمضان، ماه برکت، مغفرت و رحمت است

حجت الاسلام ناهیدی با اشاره به فضیت های ماه مبارک رمضان، ابراز کرد: مردم ما باید بدانند که ماه مبارک رمضان به عنوان ماه برکت، مغفرت و رحمت شمرده می شود و نا امیدی از نعمت های خداوند تیر خلاص شیطان است.

وی بیان اینکه عظمت ماه مبارک رمضان در زندگی خود را در ابعاد مختلف نشان دهد، افزود: رحمت معنای بسیار وسیع و گسترده ای دارد که تمام نعمت های جهان را شامل می شود که گاهی جنبه معنوی یا مادی دارد.

خطیب جمعه خلیل آباد در پایان با تاکید بر اینکه در قرآن کریم حدود 150 بار کلمه رحمت و مشتقات آن آمده است، خاطرنشان کرد: منظور از رحمت، هدایت های انسان ها و نجات آنها از چنگال دشمن ها است.

انتهای پیام/