به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام احمد طیبی امام جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب علیه السلام شهر رشتخوار با اشاره به به قرار گرفتن در آستانه لیالی قدر، و تسلیت پیشاپیش شهادت حضرت علی(ع)، گفت: خداوند متعال توفیق دهد تا لیالی قدر را بهتر درک کنیم و استفاده از این شبهای گرانقدر را در پرونده اعمال خود به ثبت رسانیم.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان رشتخوار در ادامه با توجه به قرار گرفتن در آستانه، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، روز قدس نیز، با دعوت از عموم مسلمانان برای شرکت در راهپیمایی این روز گفت: با توجه به تحرکات اخیر صورت گرفته در قبله گاه اول مسلمانان جهان بیت المقدس و تصمیم اخیر آمریکا در اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت خود به آنجا امسال در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز قدس روز انزجار از رژیم منفور صهیونیستی باید حضور گستردتر مردم و مسلمانان را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین شاهد باشیم.

 

حجت الاسلام احمد طیبی در ادامه با اشاره به اینکه شخصیت امام رحمت الله الگو گرفته از زندگی حضرت علی (ع) بود، افزود: یکی از ویژگی های بارز حضرت امام خمینی(ره) دشمن شناسی بود چرا که اولاً دشمن درون خود را شناخت و به مبارزه بی امان با نفس اماره، خودسازی در حد اعلا، شاگردی علما و ... و بعد از آن وارد عرصه شد و مبارزه کردن پرداخت.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان رشتخوار با اشاره به اینکه اگر کسی خودخواهی در وجودش باشد، جز آفت بر جامعه چیز دیگری نخواهد بود، افزود: امام(ره)در اثر مبارزه با شیطان ابلیس و شیطان بزرگ آمریکا مبارزه را شروع و از هیچ قدرتی هراس نداشت، و با این مبارزه وحدت بین مسلمانان را به وجود آورد.

 

وی با اشاره به سخنان امام رحمت الله در رابطه با غیر قابل اطمینان بودن آمریکا، افزود: امام رحمت الله می دانست که دشمن اهل وعده دادن است، ولی عمل نمی کند، که ما این موضوع را بار دیگر در بدعهدی دشمن در رابطه با مسئله برجام شاهد بودیم.

 

وی با تأکید بر اینکه امروز تنها ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن جواب میدهد و تأثیرگذار است، افزود: دشمن اگر احساس کند که ذره ای مقاومت وجود دارد، عقب نشینی خواهد کرد.

 

انتهای پیام/