به گزارش صبح توس؛حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام‌جمعه شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: انسان مومن و متقی باید حق مدار بوده و محبت و رضایت نسبت به دیگران، او را از مدار حق خارج نکند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ایام شهادت حضرت علی (ع) عنوان کرد: یکی از مهمترین ویژگیهای امیرالمومنین (ع) اجرای عدالت اجتماعی بود که مسئولین حکومت های اسلامی باید این ویژگی را سرمشق رفتار خود قرار دهند.

امام جمعه درگز تبیین کرد: از دست دادن فرصت شبهای قدر، یکی از حسرت های بسیار سخت و سنگین انسان در روز قیامت است؛ شب قدر از موهبت های عظیم الهی بر بندگان است که هیچ از امت های پیشین از این نعمت بهره‌مند نبودند.

حجت الاسلام ایروانی در ادامه به برشمردن خصوصیات اخلاقی امام خمینی (ره) پرداخت و گفت: امام (ره) جامع همه خوبی ها بوده و خدا این قدرت را به او عنایت کرد که در دوره آخرالزمان بهترین حکومت ها را در دنیا شکل دهد؛ مبارزه با اشرافی گری، طرفداری از محرومین، ایستادگی قاطعانه در برابر مستکبران و اعتقاد به همبستگی و وحدت ملی از دیگر از شاخصه های اخلاقی امام بود.

وی افزود: امروز به برکت آن یگانه‌ی دوران، مسلمانان جهان از همیشه بیدار تر شده اند و کاخ امپراتوری های ظالمان جهان رو به ویرانی است؛ از دست دادن آن رهبر فرزانه طوفانی بود که مصیبت را بر سر مردم فرود آورد.

امام جمعه درگز با بیان اینکه قیام خونین 15 خرداد مقدمه ای بود بر پیروزی بهمن 57، تشریح کرد: عمال رژیم سمتشاهی پهلوی در این روز هزاران انسان بی دفاع را به خاک و خون کشیده و افتضاحی بی سابقه خلق کردند؛ 15 خرداد یادآور مظلومیت ملت ماست.

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان تاکید کرد: مسئولانی که برنامه ای برای حل مشکلات اقتصادی کشور نداشته و با تاثیر پذیری از جنگ نرم دشمن، به جای امید بستن به نیروی جوانان و توان داخلی، دل به خارج از کشور بسته و فقط در پی حفظ مقام و موقعیت خود هستند، بسیار خطرناک بوده و از جمله عوامل عدم پیشرفت کشور هستند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروز متاسفانه دوچرخه سواری بانوان در سطح شهر در حال تبدیل شدن به یک معضل اجتماعی بوده و لازم است که مسئولین با تلاش مضاعف، فضای مناسبی را برای ورزش بانوان تهیه کنند تا شاهد اینگونه ناهنجاری های اجتماعی نباشیم.

انتهای پیام/