به گزارش صبح توس؛ مراسم جشن گلریزان با هدف آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، شامگاه سه شنبه با حضور مسئولین و خیرین  در تالار تشریفات قوچان برگزار شد که در این مراسم  خیرین قوچانی بالغ بر 450 میلیون ریال کمک نقدی اهدا کردند.

مصطفی بیات، رئیس اداره زندان قوچان در این مراسم گفت: طی سال های گذشته با برگزاری جشن گلریزان تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد در این شهرستان به آغوش خانواده بازگشته اند و در حال حاضر 48 زندانی با بدهی 20 میلیارد ریالی به دلیل جرائمی همچون نفقه، مهریه، تصادفات منجر به فوت و .. در زندان این شهرستان چشم انتظار کمک خیرین و ستاد دیه برای آزادسازی و بازگشت به آغوش خانواده می باشند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 85زندانی با کمک خیرین و ستاد دیه استان از زندان آزاد شده اند، ادامه داد: خوشبختانه اقدامات خوبی برای مهارت آموزی و ایجاد اشتغال زندانیان انجام شده است و طی سال گذشته با همکاری شهرداری و شورای شهر، فروشگاه بزرگی ایجاد شده است و آثار هنری و صنایع دستی زندانیان در این مرکز به فروش می رسد.

بیات با تاکید بر ضرورت ارتقا مهارت های زندانیان برای ایجاد اشتغال افزود: برای اولین بار در سطح زندان های استان خراسان رضوی، کارگاه قلم زنی و طراحی بر روی سنگ در زندان قوچان افتتاح خواهد شد.

در ادامه علی آذری، دادستان قوچان گفت: سنتی ترین هدف مجازات ارعاب فردی  اجتماعی بوده که تلاش کرده ایم انقلاب بزرگی در حوزه بازپروری و بازاجتماعی مددجویان زندانی ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر ناکارآمدبودن شیوه های سنتی برخورد با مددجویان، گفت: طبق بررسی های انجام شده، حدود 46 درصد از زندانیان پس از بازگشت به جامعه مرتکب جرم شده و دوباره به زندان بازگشته اند که این آمار به خوبی نشان دهنده ضرورت تغییر شیوه بازپروری مددجویان می باشد.

انتهای پیام/