جعفر قنادباشی در گفتگو با صبح توس در تحلیل پیروزی های محور مقاومت در انتخابات پارلمان های عراق و لبنان گفت: این پیروزی های در امتداد پیروزی و مقابله با جبهه های ارتجاع و جریان تکفیری حاصل شده است و به نوعی می توان از آن به عنوان پیروزی در جنگ نرم سیاسی یاد کرد.

وی ادامه داد: طی سال های گذشته به ویژه ماه های اخیر، مثلث عبری، عربی و غربی تلاش کردکه محور مقاومت را شکست دهند و انتخابات را نیز بر هم بزنند اما پیروزی محور مقاومت در عرصه سیاسی، تمام سیاست ها و تدابیر این مثلث شوم را بر هم زد.

وی این پیروزی را نتیجه هوشمندی، درایت، مردمم داری، و حرکت های سیاسی و تبلیغاتی درست و راهبردی محور مقاومت دانست و افزود: اتفاقات و رویدادهای اخیر در منطقه نشان دهنده آن است که روند معادلات منطقه به موازات پیروزی های نظامی بر جریان تکفیری، به نفع ملت های مسلمان در حال رقم خوردن است.

این تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه محور مقاومت روز به روز قدرتمندتر و تاثیرگذارتر می شود، تصریح کرد: در انتخابات پارلمان عراق، جریان ها و گروه هایی که بیشترین رای را آوردند، مخالف حضور آمریکا در کشورشان می باشند و در لبنان نیز بیشترین کرسی را افراد و گروه هایی که با دخالت های آمریکا مخالف می باشند به دست آوردند که برآیند این پیروزی های نشان دهنده آن است که ابتکار عمل همچنان در دست محور مقاومت می باشد.

قنادباشی در پایان تاکید کرد: شهروندان عراقی و لبنانی برخلاف تمام تبلیغات سوء علیه محور مقاومت و حتی متهم کردن حزب الله و محور مقاومت به اقدامات تروریستی از سوی برخی کشورهای عربی و غربی، باز هم از این محور با تمام وجو حمایت کردند که نشان دهنده عمق راهبردی وجایگاه مردمی بسیار خوب مقاومت در منطقه می باشد.

انتهای پیام/