محمد رضا دادرس، رئیس شورای شهر قوچان در پاسخ به پیگیری های خبرنگارصبح توس پیرامون آخرین اقدامات این شورا برای حل معضل ترافیک اظهار داشت: پس ازنمایان شدن مشکل ترافیک در قوچان، حدود شش سال پیش شهرداری قوچان با کمک یک شرکت مشاور اقدام به اجرای مطالعاتی پیرامون این مشکل کرد که راه کار نهایی این بررسی ها کارشناسان ترافیک ارائه مدل یک طرفه سازی خیابان ها بود اما طی شش سال اخیر این طرح مسکوت باقی ماند و هیچ اقدام عملی برای اجرای آن انجام نپذیرفت.

وی ادامه داد: باتوجه به حساسیت بالای اجرای این طرح، تلاش کرده ایم با برنامه ریزی دقیق و اصولی، تمام شرایط لازم برای اجرای بی کم و کاست این طرح را فراهم کنیم و پس از پختگی کامل طرح، آن را اجرا نماییم.

دادرس با اشاره به اجرای گام به گام مراحل یکطرفه سازی خیابان های اصلی افزود: در حال حاضر تمام علائم راهنمایی و رانندگی خریداری شده و پهلوگاه های اتوبوس و تاکسی نیز احداث شده و راست گرد و چپ گرد تمام خیابان های فرعی مد نظر اجرا شده است.

وی با بیان اینکه  حذف چراغ قرمز از بلوار طالقانی و اصلاح دوربرگردان های آن تصریح کرد: در حال حاضر ساخت فلکه در چهارراه ژاندارمری و خیابان بهاگیر در دستور کار قرار دارد و پس از تاییدیه های نهایی شورای ترافیک احداث این فلکه اجرایی خواهد شد.

رئیس شورای شهر قوچان در پاسخ به سوالی پیرامون زمان اجرایی شدن این طرح گفت: باتوجه به اجرای اصلاح هندسی میدان ورزش و گسیل شدن بار ترافیکی این محور به داخل شدن، اجرای طرح یک طرفه سازی خیابان های اصلی یک ماه پس از تکمیل میدان ورزش اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/