حجت‌الاسلام سید رضا حسینی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: در سال گذشته با کمک خیران عزیز و اقدام و همت مسئولان استان تعداد ۱۰۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد زندان‌های استان خراسان رضوی از زندان آزاد شدند.

 

رئیس شورای حل اختلاف ستاد دیه استان یادآور شد: از این تعداد زندانی، ۱۰۲۹ نفر زندانی مرد و ۱۱ نفر زن بودند.

 

وی تصریح کرد: کل مبلغ محکومیت این زندانیان جرائم غیر عمد ۴۴ میلیارد و ۹۸۰ میلیون و ۳۸۸ هزار تومان بود که ۱۶ میلیارد و ۳۸۳ میلیون و ۴۴۷ هزار تومان آن را شکات تخفیف و گذشت کردند و مابقی به همت کمک‌های بلاعوض ستاد دیه استان از منابع استانی، کشوری، صندوق تامین، شرکت‌های بیمه، کمیته امداد، اعسار و وام‌های قرض‌الحسنه ستاد دیه استان جمع‌آوری و برای آزادی این تعداد زندانی هزینه شد.

 

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه امسال در ۱۳ شهر استان مراسم جشن گلریزان برگزار می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر ۸۱۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد در سطح زندان‌های استان داریم که به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه، محکومیت مالی و ناتوانی در پرداخت مهریه و نفقه در زندان بوده و چشم‌انتظار کمک‌های خیران هستند.

 

رئیس شورای حل اختلاف ستاد دیه استان در پایان تأکید کرد: هر مبلغی را خیرین با دست پرتوانشان در جشن گلریزان سرخس پرداخت کنند، حداقل ۴ برابر را از طریق ستاد دیه استان برای آزادی فرزندان این شهرستان هزینه خواهیم کرد.

انتهای پیام/