حسین معماریان در گفت و گو با خبرنگار صبح توس درخصوص اعزام نمایندگان خراسان رضوی به‌ مسابقات جهانی اظهار کرد: مسابقات ایروبیک ژیمناستیک به‌میزبانی پرتغال از سوم تا ۱۰ خرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود که بعد از برگزاری ۶ مرحله اردویی که برگزار شد، میلاد رحمانی دررده سنی نوجوانان و محمود ذوقی در رده سنی بزرگسالان از خراسان رضوی موفق شدند با ترکیب اصلی تیم اعزام شوند.

وی افزود: برای نخستین بار است که فدراسیون مبادرت به اعزام نوجوانان، جوانان و بزرگسالان می‌کند، آخرین باری که به مسابقات جهانی اعزام داشتیم در سال ۲۰۱۲ بود که ۱۲ تیم در این مسابقات شرکت داشتند و ایران موفق شد مقام هشتم را کسب کند، در این دوره ۲۴ کشور حضور دارند و از سطح کیفی بالایی برخوردار است.

رئیس کمیته ایروبیک فدراسیون ژیمناستیک کشورمان تصریح کرد: اعزام نوجوانان و جوانان کشور به مسابقات برون مرزی و بین المللی حرکت شایسته است که به رشد ورزشکاران ما در این شاخه کمک زیادی می‌کند ورزشکاران با حضور در این میادین و کسب تجربه آینده خوبی را  رقم می‌زنند.

معماریان عنوان کرد: مسابقات آسیایی هر ۲ سال یک بار برگزار می‌شود، سال گذشته ایران توانست در مسابقات آسایی که به میزبانی مغولستان برگزار شد با اختلاف امتیاز ۳دهم مقام چهارم را کسب کند در سال ۲۰۱۹این رقابت‌ها در کشور نپال برگزار می‌شود که امیدواریم از خراسان رضوی نیز نماینده داشته باشیم.

رئیس هیئت ژیمناستیک خراسان رضوی بیان کرد: مسابقات دختران قهرمانی کشور در دورده سنی ۱۲تا ۱۵ سال و ۱۵ سال به بالا تیرماه در تهران برگزار می‌شود در هردو رده سنی تیم از استان اعزام می‌کنیم، در بخش بانوان و به‌خاطر نوع پوشش این رشته اعزام به‌مسابقات برون مرزی نداریم اما فدراسیون در نظر دارد مسابقات کشورهای اسلامی را در تبریز برگزار کند.

وی خاطرنشان کرد: در تمام مراحل اردو یک مربی از استان در اردو تیم ملی حضور داشت اما به‌دلیل اینکه دانشجو بود نتوانست تیم را در مسابقات جهانی همراهی کند، مربیان و داوران خوبی در استان در حال فعالیت هستد و سال گذشته ۱۲ کلاس ارتقا در بخش بانوان و آقایان برگزار کردیم.

رئیس هیئت ژیمناستیک استان عنوان کرد: در شهریور ماه لیگ استانی را برگزار می‌کنیم، در حال حاضر ۲ سالن اختصاصی در سطح مشهد داریم و ۷ سالن از آموزش و پرورش است که با هیئت استان همکاری می‌کنند، ۱۶ شهرستان در خراسان رضوی فعال هستند و از سالن‌های آموزش و پرورش استفاده می‌کنند اما هنوز سالن اختصاصی در شهرستان‌ها نداریم.

معماریان افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های هیئت، پرورش و کشف مستعدین در سطح استان است، با کمک مهدکودک‌ها و آموزش و پرورش در این زمینه موفق عمل کردیم و با ساخت تیم‌های پایه بدون شک در آینده می‌توانیم سهمیه بازی‌های آسیایی را کسب کنیم.

انتهای پیام/