به گزارش صبح توس؛ حجت السلام حسین وحیدی امام جمعه شهرستان بجستان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن بیان محاسن انفاق، اظهار کرد:  خدا را شکر ما از نعمت خوبی در این منطقه برخورداریم و از مردمانی متدین و ولایی بهره میبریم و این محقق نشده جز با رزق حلال و زحمت های علما همچون ایت الله مدنی، که  سالیان زیادی برای بصیرت و بیدرای این مردم زحمت کشیدند و امروز با توجه به نزدیک شدند سالگرد این عالم ربانی وظیفه ماست با حضور خودمان در مراسم سالگرد این عالم فقید  زحماتشان را ارج نهیم.

حجت الاسلام وحیدی در ادامه به سوم خرداد و سالروز آزاد سازی خرمشهر پرداخت و اذعان کرد: فتح خرمشهر تنها ‌فتح یک شهر نبود، با وجود  ۱۵ هزار نیرو عراقی در خرمشهر باید بیش از 40 هزار نیرو برای ازاد سازی این شهر وجود میداشت  تا بتوان این منطقه حساس را از دست بعثی ها پس میگرفت ولی ملت ما دیدند چگونه و فقط با حضور 700 نفر رزمنده توانستیم خرمشهر را پس بگیرم و آزاد شد، و اینجا بود، امام فرمودند؛ خرمشهر را خدا آزاد کرد.


امام جمعه بجستان به سرداران بزرگ حاضر در این عملیات پرداخت و عنوان کرد: سردار سلیمانی یکی از فرماندهان گردان های خرمشهر بود و میبینیم این سردار دیروز خرمشهر و  امروز عراق سوریه و افغانستان را آزاد کرده است. این عظمت نیروی های ایرانی را در جنگ میرساند و وجود همچین سردارانی، امریکا را ملزم کرده است تا فکر جنگ نظامی را از سرشان خارج کنند.

 

حجت اسلام وحیدی در ادامه به خواسته های رئیس جمهور و شروط وزیر امور خارجه امریکا پرداخت و تصریح کرد: چهار خواسته رئیس جمهور را وزیر امور خارجه امریکا تفسیر کرده و در ۱۲ شرط آورده است، و گفت اگر این ۱۲شرط ایران قبول نکند تحریم ها را بیشتر میکنند و شدیدترین اقدامات علیه ایران اتخاذ خواهیم کرد.

 

وی بعد از بیان 12 شرط وزیر امور خارجه امریکا ادامه داد:  امریکا با ایران  هیچ گاه درگیر جنگ نظامی نمیشود، اتاق جنگ انها وزارت اقتصاد و جنگشان اقتصادی است، این ۱۲ شرط نشان داد چقدر از ایران وحشت دارند و از نفوذ ایران هراسناک هستند. این شرطها بیانگر قدرت ایران در منطقه است.


خطیب جمعه بجستان به بیانات مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام و دولت پرداخت  و گفت: طی ۴۰ سال بعد از انقلاب قدرتمندانه تمام مشکلات را از بین برده‌ایم. اقدامات خصمانه امریکا بر علیه ایران کار جدیدی نیست و آنها قصد براندازی دارند و در شکست دشمن هیچ شکی نیست، اگر دولت مردان به وظیفه  خود به خوبی عمل کنند و همچنین مردم به وظیفه اسلامی خود واقف باشند و تبعیت از آن داشته باشند همان گونه که این 40 مردم به خوبی نقش خود را در حفظ و تقویت نظام ایفا کرده اند ادامه دهند  ما پیروز این جنگ اقتصادی هستیم و در این جریان مطلقا امریکا با ایران تعامل نمیکند.


وی ادامه داد: مساله موشکی و هسته ای بهانه است و مشکل اینها قدرت و نفوذ ایران است و به دنبال ناتوان سازی ایران هستند که اگر کشور توانمند نباشد شکست می‌خورد، هر گاه  مقابل دشمن ایستادیم می ایستد و اگر فرار کنید دنبالتان میکند، ایستادگی باعث رشد شد، نه مذاکره، مذاکره مشکل را حل نمیکند.

 

امام جمعه بجستان به روابط تنگاتنگ امریکا و اروپا پرداخت و خاطر نشان کرد: همکاری اروپا و امریکا نزدیک است و اگر امروزی در حمایت از ایران حرفی میزنند بخاطر  قدرت ایران در منطقه هستند و از ایران قدرتمند هراس دارند. آقا فرموند؛ حل مشکلات اقتصادی را به برجام گره نزنید مشکلات اقتصادی را با ظرفیت های داخلی حل کنید نه با برجام.

 

انتهای پیام/