به گزارش صبح توس؛ سیدنظام‌الدین موسوی شب گذشته در مراسم گردهمایی فعالان فضای مجازی مشهد که در روزنامه قدس برگزار شد، ضمن تشکر از فعالان عرصه فضای مجازی اظهار داشت: مطمئنم صحبت‌های فعالان رسانه برای من نیز بسیار موثر است. 

وی با بیان اینکه امروز روز تاریخی سوم خرداد و سالروز  فتح خرمشهر نیز هست، ضمن تبریک این روز بزرگ، بیان کرد: شاید بسیاری از شما این روز بزرگ را تجربه نکردید اما یکی از باشکوه‌ترین ایام تاریخ ایران فتح خرمشهر بود. 

معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی بیان کرد: حقیقتا امروز هم که اسم فتح خرمشهر می‌آید و افرادی که این اتفاق عظیم را دیدند، می‌دانند این فتح کار بزرگی است. 

موسوی ادامه داد: در این فتح بزرگ، گروهی از ارتش و سپاه که شامل جوانان انقلابی بودند، همراه با مردم ایران حماسه‌ای بزرگ آفریدند. 

وی با بیان اینکه در این 40 سالی که از پیروزی انقلاب گذشته، همچنان در مقطع حساسی به‌سر می‌بریم، اضافه کرد: دشمن تاکنون فشار به کشور ما را رها نکرده است. 

معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی تفاوت جنگ دشمن با ایران را در نحوه استفاده از تکنیک‌ها دانست و اظهار داشت: در دفاع مقدس، جنگ دشمن همراه با اقدامات نظامی و نوعی جنگ سخت بود، شاید در آن زمان مواجهه با این نوع جنگ برای ما راحت‌تر بود، چراکه سریع‌تر و بهتر می‌توانید نیروی نظامی را برای مقابله با دشمن در نظر بگیرید. 

موسوی افزود: در زمان همه جنگ‌ها در کشور با وجود برخی از شکست‌ها و وجود برخی خائنان، بازهم اتحاد میان مردم وجود داشته و این موضوعی است که همواره در جنگ‌های سخت و نظامی ایجاد می‌شود. 

وی تاکید کرد: مدل و استراتژی دشمن، امروزه در جنگ‌های جدید کاملا متفاوت است و حتی نوعی عنوان برای آن در نظر می‌گیرند، به عنوان مثال، جنگ‌های ترکیبی هم شامل جنگ‌های کلاسیک است، هم تحریم‌های اقتصادی دارد و هم می‌تواند جنگ سایبری و پیچیده داشته باشد. 

معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه دشمن قبل از هر حرکتی بسترسازی و  ادراک‌سازی می‌کند، متذکر شد: بخش زیادی از این ادراک‌سازی در فضای مجازی صورت می‌گیرد و به این ترتیب نقش فعالان رسانه‌ای و انقلابی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

موسوی با اشاره به اهمیت فضای مجازی، متذکر شد: متاسفانه در سال‌های اخیر برخی از مسئولان به حوزه فضای مجازی اهمیت کمی دادند، برخی نیز عقب مانده‌اند. 

وی با بیان اینکه اگر فضای مجازی را از دست دهیم، خرمشهر دیگری را از دست داده‌ایم، تاکید کرد: باید فضای مجازی را بیشتر بشناسیم و قدرت تاثیرگذاری بیشتری داشته باشیم.