به گزارش صبح توس؛ ابوالفضل فتوحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: حماسه ای که با نام حماسه فتح خرمشهر از آن یاد می شود از اتفاقات و حماسه های ماندگار تاریخ اسلام به ویژه تاریخ معاصر ما محسوب می شود.

وی با بیان اینکه فتح خرمهشر حماسه ای بود که بعد از بوجود آمدن آن باعث شد حیرت و ناباوری خیلی از دشمنان را رقم بزند، تصریح کرد: حماسه فتح خرمشهر باعث شد اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را دشمنان به چشم خود ببینند.

فرمانده سپاه خلیل آباد در ادامه با تاکید بر اینکه فتح خرمشهر با رشادت دلیرمردانی از کل کشور به وجود آمد و منشأ آن نصرت الهی بود، اذعان کرد: کمتر حادثه ای به مانند فتح خرمشهر داریم که باعث افتخار رزمندگان ما باشد.

وی همچنین در ادامه عنوان کرد: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه دلاور مردانی که باعث شکل گیری این فتح عظیم شدند به ارواح طیبه شهدای فتح خرمشهر درود می فرستیم.

فتوحی ادامه داد: قطعاً می دانیم تنها راه برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی بر فراز مسجد جامع خرمشهر و در حال حاضر هم در اقصی نقاط جهان بخصوص ملل مظلوم مسلمان، ایمان، مقاومت، ایستادگی و وحدت ملی و پیروی محض از ولی فقیه و همچنین ترویج فرهنگ ایثار، از خود گذشتگی و شهادت است.

وی در ادامه تشریح کرد: سپاه خلیل آباد مصمم است به پاس رشادت ها و حماسه آفرینان آن حماسه بزرگ، راه فاتحان خرمشهر را ادامه دهد و لحظه ای از راه شهدا و ولایت جدا نشود.

این مقام مسئول در پایان با تاکید بر اینکه برنامه های متنوعی به مناسبت ایام فتح خرمشهر توسط سپاه خلیل آباد در سطح شهرستان در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: دیدار و سرکشی از خانواده شهدای فتح خرمشهر اعزامی از خلیل آباد، غبار روبی مزار شهدا، اجرای برنامه آبروی محله، بانگ ایثار و مقاومت و همچنین مراسم ویژه ای در جوار گلزار شهدا از جمله این برنامه ها است.

انتهای پیام/