حمید گرمابی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به طرح مجلس در خصوص دعوت از رئیس جمهور و طرح سوال از وی، اظهار کرد: چندی پیش زمزمه های طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس وجود داشت و اکنون نیز به اوج خود رسید و تصمیم گرفته شد تا رئیس جمهور به مجلس دعوت شود.

 

وی افزود: موضوع اصلی دعوت از رئیس جمهور پاسخ گویی در خصوص چرایی عدم رفع مشکلات موسسات مالی و اعتباری است و تعداد امضاهای جمع شده هنوز قطعی نیست.

 

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد این امضاها قابل توجه است، گفت: البته طرح سوال فقط مختص به موسسات مالی و اعتباری نبوده و مجموعه سوالاتی آماده شده است تا از وی پرسیده شود که در خصوص مسائل روز کشور و همچنین مسائل مالی است.

 

وی ادامه داد: هنوز زمان دعوت از رئیس جمهور به مجلس مشخص نشده و به مجلس نیز اعلام نشده است و نمایندگان منتظر دعوت و اعلام زمان اصلی آن توسط هیئت رئیسه هستند.

 

گرمابی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس در خصوص ادامه برجام با اروپا نیز از رئیس جمهور سوال می کند؟ بیان کرد: مجموعه سوالاتی که تدوین شده است سوالی در این خصوص در آن مطرح نشده است و بعید هم می دانیم سوالی در خصوص برجام مطرح شود.

 

وی تصریح کرد: مطالبه مجلس از دولت در خصوص برجام همان روال معمولی است که باید با اتحادیه اروپا طی شود.

 

انتهای پیام/