حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به مدیران دو تابعیتی که در حال حاضر در بدنه دولت هستند، اظهار کرد: از نظر قانون اساسی فردی که تابعیت مضاعف دارد خصوصاً از مسئولین کشور، باید تابعیت ایرانی او لغو شود.

 

وی افزود: متأسفانه برخی از افراد از خلأ نظارتی در کشور سوء استفاده می‌کنند و در کنار تابعیت ایرانی خود تابعیت از یک کشور دیگر دریافت می‌کنند که ضروری است تمام دستگاه‌های جمهوری اسلامی با این موضوع مقابله کنند.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت کشور در قبال تابعیت افراد مسئولیت دارد، گفت: بدین‌صورت که اگر آن‌ها مصر به تابعیت غیر ایرانی خود باشند و آن را لغو نکنند باید تابعیت ایرانی آن‌ها را لغو کند.

 

وی ادامه داد: نمی‌شود که یک فرد آن‌هم در مسئولیت‌های رده‌بالا در جمهوری اسلامی که این حجم دشمن در جهان دارد تابعیتی غیر از تابعیت ایرانی داشته باشد.

 

پژمانفر با اشاره به مشکلی که دو تابعیتی‌ها در کشور به وجود می‌آورند، تأکید کرد: برخی از افراد مسئولیت‌هایی را دارند و با توجه به این مسئولیت‌ها اگر خلافی از آن ها سر زد باید بتوان در کشور مجازات شوند.

 

وی بیان کرد: این افراد چون تابعیت دوم دارند عموماً بعد از تخلف‌هایی که انجام می‌دهند به‌سرعت از کشور فرار می‌کنند و بر اساس تابعیت دوم آن‌ها دستگاه قضا نمی‌تواند با آن‌ها برخورد کند.

 

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: لذا در این راستا مجلس تصمیم گرفته است تا با تصویب قانونی مقابل تابعیت های مضاعف ایستادگی کند.

 

انتهای پیام/