به گزارش صبح توس؛ علی رضا رشیدیان  بامداد امروز در حاشیه بازدید سرزده از مناطق سیل زده نیشابور گفت: بر اساس مصوبه ستاد بحران نیشابور، برای 21 خانوار آسیب دیده از سیل در این شهرستان تسهیلات لازم برای بازسازی منازل پیگیری می شود.
وی افزود: با توجه به زمان بر بودن روند کاری این موضوع، به منظور حل مشکل مردم در سریعترین زمان برنامه ریزی شد  از محل بودجه های استانی برای این موضوع و اقدام مردم به بازسازی منازل آسیب دیده تسهیلات و کمک های بلاعوض تخصیص داده شود .
وی عنوان کرد : رقم تسهیلات برای خانه های آسیب دیده حداکثر 250 میلیون ریال و کمک های بلاعوض 50 میلیون ریال است.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: همچنین مقرر شد بنیاد مسکن، برای آسیب دیدگان در این سیل ودیعه مسکن در نظر بگیرد و تا آن زمان نیز هلال احمر خدمات امدادی و لازم را به آنان ارائه کند. 
در مجموع طی این بارش ها 415 خانوار با جمعیت یک هزار847 نفر آسیب دیدند که هلال احمر برای 628 نفر آنان امکانات اولیه از جمله 30 تخته چادر ، 210 تخته پتو و 90 تخته موکت و ظروف ضروری ، وسایل گرمایشی و روشنایی ،مواد غذایی و بهداشتی و غیره تامین و بین آنها توزیع نموده است.
32 تیم عملیاتی با 128 پرسنل هم در این رابطه فعال بوده اند و علاوه بر تجهیزات شهرداری ها 31 دستگاه موتور پمپ و لجن کشی به کار گرفته شده است.

انتهای پیام/