سرهنگ علیرضا جنیدی فرمانده سپاه بجستان در گفت و گو با خبرنگار صبح توس به اقدامات بسیج سازندگی این شهرستان پرداخت و اظهار کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی  و در سال 96 و در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی یک میلیارد و 650 میلیون ریال وام اعطا شد.

 

وی به مشارکت و همکاری نزدیک سپاه، کمیته امداد و آستان قدس رضوی پرداخت و عنوان کرد:  سپاه بجستان با همکاری آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی در سال 96  و برای تحقق شعار سال (اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال) و ایجاد زمینه برای اشتغال بیش از 5 میلیارد ریال تسهیلات بین جوانان نیازمند به وام جهت اشتغال زایی این شهرستان توزیع شد.

 

جنیدی به ادامه وام های اعطایی توسط سپاه بجستان پرداخت و اذعان کرد: سال گذشته (1396)، 19 نفر برای دریافت وام ( 18 درصد) و به مبلغ11 میلیارد و 850 میلیون ریال به بانک معرفی شدند که تعداد زیادی از معرفی شدگان بعد ارائه مدارک لازم و ضمانت های موفق به دریافت این تسهیلات شدند از مزیت این وام میتوان  از اقساط 60 ماهه، مبلغ وام بالای 500 میلیون ریال و تنفس  6 ماه تا یک سال نام برد.

 

فرمانده سپاه بجستان ایجاد 70شغل را درسال گذشته توسط بسیج سازندگی بجستان را به فال نیک گرفت و  تصریح کرد: در سال گذشته( سال 96) به 53 بجستانی وام اعطا شدکه این وام ها زمینه اشتغال 70 نفر را فراهم کرد از این 70 شغل بوجود آمده 55  شغل مستقیم و 15 شغل بصورت غیر مستقیم بود.

 

وی ادامه داد: تسهیلات بسیج سازندگی در 16 عرصه مختلف ارائه داده شده است که این عرصه ها عبارتند از؛ دام سنگین، پرورش شتر مرغ، پرورش مرغ بومی، پرورش زنبور عسل، پرورش آبزیان، پرورش قارچ، گلخانه گیاهان دارویی، گلخانه کاشت آلوئه ورا، گاخانه سبزی، صنایع دستی،  قالی بافی، پرورش بوقلمون،               صنایع تبدیلی ( فرآورده های انار از قبیل رب انار، روغن هسته انار و...) و تولید کود ورمی کمپوست

 

جنیدی از اردوهای جهادی به عنوان یک حرکت تحسین برانگیز در راستای محرومیت زدایی از آن یاد کرد و به فعالیت های گروههای جهادی شهرستان بجستان پرداخت و اظهار کرد: 18 گروه جهادی در شهرستان بجستان فعالیت دارند. سال 1396 (اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال) تعداد 300 روز نفر اردو در سطح شهرستان خدمت رسانی کرده اند. خدمت رسانی گروه های جهادی در اکثر زمینه ها (عمرانی، بهداشت و درمان، فرهنگی و تبلیغی، علمی و آموزشی، تربیت بدنی ،  اقتصاد مقاومتی و کار افرینی ) بود.

 

فرمانده سپاه بجستان ادامه داد: در سال 97 مشخص کردن دهستان هدف که در طول 3 سال کارهای اردوهای جهادی و اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم و ایجاد صندوقهای قرض الحسنه، که زیر نظر طرح اعتلای بسیج میباشد باید انجام شود و گروهای جهادی باید سطح بندی شود و بومی سازی شود و هر پایگاه یک گروه جهادی داشته باشد.

 

عضو شورای تامین بجستان محرومیت زدای را از واجبات دانست و تصریح کرد: در سال گذشته توانستیم 350 میلیون ریال  جذب اعتبار از بخش محرومیت زدایی بسیج سازندگی استان داشته باشیم و  در پروژه کارگاه خود اشتغالی جنب مصلی نماز جمعه و توزیع کیف و لوازم تحریر اهدایی از قسمت محرومیت زدایی استان قدس  بین مستضعفین و نیازمندان در سطح شهرستان و روستاها هزینه کنیم.

 

جنیدی ادامه داد: جذب اعتبار دو میلیارد و 425 میلیون ریال از آستان قدس رضوی جهت بازسازی و مرمت 8 قنات از  شهرستان که تا کنون مبلغ 610 میلیون ریال آن  تخصیص داده شده است و بقیه مبالغ تا پایان قراردادها یعنی 30/04/1397 پرداخت خواهد شد .

 

وی ادامه داد: اجرای طرح واکسیناسیون نیوکاسل در حوزه دامپزشکی(دام و طیور) در سطح شهرستان و روستاها، اعزام 4 تیم پزشکی به روستاهای محروم شهرستان ، اعزام متخصصین کشاورزی به روستاهای شهرستان،  جمع اوری کمکهای نقدی به مبلغ 75 میلیون و 230 هزار ریال و کمکهای غیر نقدی برای مردم زلزله زدگان کرمانشاه  از دیگر فعالیتهای بسیج سازندگی شهرستان بجستان بود.

 

انتهای پیام/