به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسین وحیدی امام جمعه بجستان در خطبه های نماز جمعه این هفته و بعد از دعوت مومنان به تقوای الهی به محاسن و فیوضات این ماه پر خیر و برکت پرداخت و اظهار کرد:  متاسفانه امروز شاهدیم که چگونه یک کشوری همچون عربستان دست در دست اسرائیل و امریکا دست به توطئه میزنند.

 

وی ادامه داد:  امریکا با هدف درامدزایی اقدام به این توطئه ها میکند و به گفته خودشان عربستان مصداق یک گاو شیرده است برای انها، امریکا با به اشوب کشیدن این منطقه به دنبال جنگ است که نهایتا با فروش سلاح بتواند منبع در امدی برای خودش فراهم کند و اوضاع اقتصادیش را بهبود بخشد.

 

وحیدی به درآمد تسلیحاتی امریکا در خاورمیانه پرداخت و اذعان کرد: ۴۰۰میلیارد دلار پول کمی نیست که امریکا در این منطقه سلاح میفروشد و در راس خریداران این تسلیحات عربستان سعودی است.

 

وی ضمن انتقاد از سکوت برخی کشورهای عربی در مواجهه با جنایات اسرائیل غاصب و امریکای جنایتکار تصریح کرد:  بعضی از اعراب با سکوتشان شریک جنایت ترامپ و اسرائیل در خاک فلسطین هستند، و در همین راستا وهابیت، داعش، امریکایی ها و یهودی ها دست در دست هم نهاده اند تا مسلمان را از بین ببرند.

 

امام جمعه بجستان به وجود داعش در منطقه پرداخت و اذعان کرد: وجود داعش در منطقه برای این بود تا مسلمان از خطرات یهودی ها فراموش کنند. با وجود اتفاقات اخیر و جنایاتشان در سرزمین فلسطین بخشی از ملت امریکا بیدار شدند.متاسفانه برخی از کشور های اروپایی هنوز از روی احتیاط قدم برمیدارند  و به یک بیانه ای و آنهم با موضوع دعوت به خویشتن داری  بسنده کردند.

 

 حجت الاسلام وحیدی به خروج امریکا از برجام پرداخت و عنوان کرد: ایران با اینکه نسبت به امریکا اعتماد نداشت به این توافق تن داد، حال باید برنامه ریزی و بررسی کند که دیپلماسی خنده جواب میدهد یا باید سیاست عوض و راهی بهتر انتخاب کرد. و با توجه به اینکه اروپایی ها معلوم نیست چه خواهند کرد.

 

 خطیب جمعه بجستان نقش به دلار در بعد از جنگ جهانی دوم پرداخت و اذعان کرد:  نقش دلار در معادلات و بعد از جنگ جهانی دوم ریشه همه توطئه های جهان شد  و سرنوشت دنیا را به دست گرفتند . آیا اشکال دارد دلار از معادلات ایران خارج شود و مبادله پولی بین کشور ها صورت گیرد. رویکرد ایران باید به این سمت باشد.

 

حجت الاسلام وحیدی شروط امریکا را برای باقی ماندن در برجام را غیر قابل قبول دانست و خاطر نشان کرد:  رئیس جمهور امریکا چهار شرط را برای حفظ برجام اورده است  یکی از آنها بازدید از اماکن نظامی که رهبری به شدت با این بند، پیش از این مخالف کرده بودند، بند دیگر آن، توقف فعالیت های موشکی ما است که این بند همه به سبب تضعیف بنیه نظامی،  غیر قابل مذاکره، و نهایتا پایان حضور  و نفوذ ایران در منطقه را خواستند،  این هم به حالت خود رو است و هیچ چیز نمیتواند نفوذ ایران را کاهش یا روند ان را کند، کند.

 

در پایان نماز جمعه این هفته مردم با سر دادن شعار های مرگ بر امریکا و اسرائیل جنایات امریکایی ها و رژیم غاصب صهیونیسم را محکوم کردند.

انتهای پیام/