به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام احمد طیبی خطیب نماز جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب (ع) شهر رشتخوار، با توجه به قرار گرفتن در ایام ماه مبارک رمضان و تاکید بر استفاده از فضایل این ماه، گفت: ماه مبارک رمضان ماهی است که شب و روزش، نفس کشیدن در آن عبادت است، باید با مراقبت از فکر از گناه و معصیت پرهیز کرد.

 

وی در رابطه با انتقال سفارت آمریکای جنایتکار به قدس شریف اول قبله مسلمانان جهان نیز، گفت: شاهد بودیم در روز نکبت در روز اعلام موجودیت غده سرطانی اسرائیل، نزدیک ۶۱ نفر از مسلمانان به شهادت و بیش از هزاران نفر مجروح شدند، امیدواریم با هوشیاری ملت های مسلمان شاهد هر چه زودتر شاهد نابودی رژیم صهیونیستی و بازگشت فلسطینیان به کشور خودشان باشیم.

 

حجت الاسلام طیبی در ادامه در ارتباط با برجام و اقدام یکجانبه شیطان بزرگ آمریکا، گفت: یکی از عبرت هایی که این ماجرا در برداشت، این بود که حتی کسانی که خوشبین به آمریکا بودند، متوجه شدند که آمریکا غیر قابل اعتماد است، امروز اگر قرار است با آمریکا مراوده ای هم داشته باشیم باید بنا به بی اعتمادی باشد.

 

وی در ادامه همین مطلب با اشاره به اینکه ما بهای سنگین به عنوان یک تجربه در این قضایا پرداخت کردیم، افزود: بیش از ۱۴ هزار راکتور هسته ای ما در این قضایا پر و از پیشرفت غنی سازی ۲۰ درصدی به ۳ درصدی رسیدیم.

 

وی با اشاره به اینکه حدود چند سال است که در دولت یازدهم و دوازدهم بحث هوا فضا را دیگر نداریم، تصریح کرد: ما در تعهدات خود همواره صادق بودیم و بیش از تعهدات خود عمل کردیم، سرزدن های بدون ضابطه حتی به مراکز نظامی ما و ... جای تاسف دارد، با وجود این همه تهعد ما امروز هیچ برگ برنده در دست نداشته باشیم.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان رشتخوار در ادامه با اشاره به مطرح شدن موجود بودن برنامه های دیگر در رابطه با نقض برجام از سوی دولت و ریاست محترم جمهور، افزود: این طرح و برنامه ها کجاست، اینکه ما دنبال اروپایی‌ها برویم، آیا اینها برنامه است، امروز دیگر بحث اقتصاد کشور مطرح نیست، بلکه بحث عزت ملی ایران مطرح است.

 

حجت الالسلام طیبی افزود: حال که آنها این حرکت تحقیر آمیز را نسبت به ملت ایران بنا داشتند، آیا باید دستگاه دیپلماسی ما دیپلماسی لبخند  را در پیش داشته باشد، با وجود دادن این همه امتیازات باید امروز شاهد شاخ و شانه کشیدن آنها باشیم، در این رابطه توقع است که انشاالله اقدام جدی از سوی مسئولین صورت پذیرد، و فرمایشات مقام معظم رهبری نصب‌العین قرار گیرد و ما امروز دوباره اجازه نخواهیم داد که همانند دوره های قبل همه چیز را محرمانه دنبال کنند، حتی مجلس را در جریان قرار نمی‌دادند این دیگر قابل تحمل نخواهد بود.

 

انتهای پیام/